Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

MILTON KEYNES (ANP) - Sergio Pérez is volgend jaar niet meer te zien in de Formule 1-auto van Red Bull. De teamleiding heeft besloten het nog lopende contract van de Mexicaan tot eind 2026 voortijdig te beëindigen. Aanleiding zijn de ondermaatse prestaties van Pérez. Vooral in de tweede helft van het seizoen waren zijn resultaten teleurstellend.

"Ik ben ongelooflijk dankbaar voor de afgelopen vier jaar met Oracle Red Bull Racing en voor de kans om te racen met zo'n geweldig team", zei de teamgenoot van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen via de renstal. "Het was ook een eer om al die jaren als teamgenoot naast Max te racen en te delen in het succes. Een speciaal bedankje aan de fans over de hele wereld, en vooral aan de Mexicaanse fans, voor jullie steun."

Teambaas Christian Horner bedankte op zijn beurt Pérez. "Vanaf het moment dat hij in 2021 bij het team kwam, bewees hij een buitengewone teamspeler te zijn. Hij hielp ons aan twee constructeurstitels en aan onze eerste 1-2-finish in het WK", aldus Horner.

Grand prix

Pérez reed vier seizoenen bij Red Bull en won in die periode vijf keer een grand prix. Hij haalde vaak het podium, maar bleek niet opgewassen tegen Verstappen en schikte zich in veel races noodgedwongen in een helpende rol. Dit seizoen begon hij sterk met drie tweede plaatsen in de eerste vier races, maar daarna ging het steeds minder goed. Niettemin verlengde Red Bull in juni zijn contract met nog twee extra seizoenen.

Pérez slaagde er echter niet in uit de negatieve spiraal te komen en zijn positie kwam de laatste maanden onder druk te staan. Na een mislukte Grote Prijs van Mexico, nota bene zijn thuisrace, uitte Horner al openlijk zijn twijfels. Voor de slotrace in Abu Dhabi maakte de teamleiding al duidelijk dat het waarschijnlijk de laatste race van Pérez voor Red Bull zou worden. De Mexicaan had anderhalve week geleden opnieuw een tegenvaller; hij werd al vroeg in de grand prix aangetikt door de Fin Valtteri Bottas en moest zijn Red Bull met schade aan de kant parkeren.

Pérez debuteerde in 2011 in de Formule 1 bij Sauber. Hij reed daarna ook nog voor McLaren, Force India en Racing Point. Hij boekte in 2020 in Bahrein zijn eerste zege in een grand prix. Dat was in zijn 190e race en daarmee bezit hij het Formule 1-record van meeste races gereden voor een eerste overwinning.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

17 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

21 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

22 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

22 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

1 dag geleden