Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

MILTON KEYNES (ANP) - Sergio Pérez is volgend jaar niet meer te zien in de Formule 1-auto van Red Bull. De teamleiding heeft besloten het nog lopende contract van de Mexicaan tot eind 2026 voortijdig te beëindigen. Aanleiding zijn de ondermaatse prestaties van Pérez. Vooral in de tweede helft van het seizoen waren zijn resultaten teleurstellend.

"Ik ben ongelooflijk dankbaar voor de afgelopen vier jaar met Oracle Red Bull Racing en voor de kans om te racen met zo'n geweldig team", zei de teamgenoot van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen via de renstal. "Het was ook een eer om al die jaren als teamgenoot naast Max te racen en te delen in het succes. Een speciaal bedankje aan de fans over de hele wereld, en vooral aan de Mexicaanse fans, voor jullie steun."

Teambaas Christian Horner bedankte op zijn beurt Pérez. "Vanaf het moment dat hij in 2021 bij het team kwam, bewees hij een buitengewone teamspeler te zijn. Hij hielp ons aan twee constructeurstitels en aan onze eerste 1-2-finish in het WK", aldus Horner.

Grand prix

Pérez reed vier seizoenen bij Red Bull en won in die periode vijf keer een grand prix. Hij haalde vaak het podium, maar bleek niet opgewassen tegen Verstappen en schikte zich in veel races noodgedwongen in een helpende rol. Dit seizoen begon hij sterk met drie tweede plaatsen in de eerste vier races, maar daarna ging het steeds minder goed. Niettemin verlengde Red Bull in juni zijn contract met nog twee extra seizoenen.

Pérez slaagde er echter niet in uit de negatieve spiraal te komen en zijn positie kwam de laatste maanden onder druk te staan. Na een mislukte Grote Prijs van Mexico, nota bene zijn thuisrace, uitte Horner al openlijk zijn twijfels. Voor de slotrace in Abu Dhabi maakte de teamleiding al duidelijk dat het waarschijnlijk de laatste race van Pérez voor Red Bull zou worden. De Mexicaan had anderhalve week geleden opnieuw een tegenvaller; hij werd al vroeg in de grand prix aangetikt door de Fin Valtteri Bottas en moest zijn Red Bull met schade aan de kant parkeren.

Pérez debuteerde in 2011 in de Formule 1 bij Sauber. Hij reed daarna ook nog voor McLaren, Force India en Racing Point. Hij boekte in 2020 in Bahrein zijn eerste zege in een grand prix. Dat was in zijn 190e race en daarmee bezit hij het Formule 1-record van meeste races gereden voor een eerste overwinning.

Meer uit Sport

Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

4 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

4 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

5 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

5 uur geleden
Springruiter Greve boekt derde wereldbekerzege van het seizoen

GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.

7 uur geleden
VS verslaan Canada in olympische ijshockeyfinale in extra tijd

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.

10 uur geleden
NOC*NSF wil mislukte ploegenachtervolging 'goed evalueren'

MILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.

10 uur geleden