Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

Red Bull bevestigt vertrek Pérez bij Formule 1-renstal

MILTON KEYNES (ANP) - Sergio Pérez is volgend jaar niet meer te zien in de Formule 1-auto van Red Bull. De teamleiding heeft besloten het nog lopende contract van de Mexicaan tot eind 2026 voortijdig te beëindigen. Aanleiding zijn de ondermaatse prestaties van Pérez. Vooral in de tweede helft van het seizoen waren zijn resultaten teleurstellend.

"Ik ben ongelooflijk dankbaar voor de afgelopen vier jaar met Oracle Red Bull Racing en voor de kans om te racen met zo'n geweldig team", zei de teamgenoot van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen via de renstal. "Het was ook een eer om al die jaren als teamgenoot naast Max te racen en te delen in het succes. Een speciaal bedankje aan de fans over de hele wereld, en vooral aan de Mexicaanse fans, voor jullie steun."

Teambaas Christian Horner bedankte op zijn beurt Pérez. "Vanaf het moment dat hij in 2021 bij het team kwam, bewees hij een buitengewone teamspeler te zijn. Hij hielp ons aan twee constructeurstitels en aan onze eerste 1-2-finish in het WK", aldus Horner.

Grand prix

Pérez reed vier seizoenen bij Red Bull en won in die periode vijf keer een grand prix. Hij haalde vaak het podium, maar bleek niet opgewassen tegen Verstappen en schikte zich in veel races noodgedwongen in een helpende rol. Dit seizoen begon hij sterk met drie tweede plaatsen in de eerste vier races, maar daarna ging het steeds minder goed. Niettemin verlengde Red Bull in juni zijn contract met nog twee extra seizoenen.

Pérez slaagde er echter niet in uit de negatieve spiraal te komen en zijn positie kwam de laatste maanden onder druk te staan. Na een mislukte Grote Prijs van Mexico, nota bene zijn thuisrace, uitte Horner al openlijk zijn twijfels. Voor de slotrace in Abu Dhabi maakte de teamleiding al duidelijk dat het waarschijnlijk de laatste race van Pérez voor Red Bull zou worden. De Mexicaan had anderhalve week geleden opnieuw een tegenvaller; hij werd al vroeg in de grand prix aangetikt door de Fin Valtteri Bottas en moest zijn Red Bull met schade aan de kant parkeren.

Pérez debuteerde in 2011 in de Formule 1 bij Sauber. Hij reed daarna ook nog voor McLaren, Force India en Racing Point. Hij boekte in 2020 in Bahrein zijn eerste zege in een grand prix. Dat was in zijn 190e race en daarmee bezit hij het Formule 1-record van meeste races gereden voor een eerste overwinning.

Meer uit Sport

Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

1 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

2 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

2 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

3 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

6 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

8 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

10 uur geleden