Red Bull-baas Horner: geweldige start was echte Verstappen-actie
BARCELONA (ANP) - Teambaas Christian Horner van Red Bull moest erkennen dat Lewis Hamilton van Mercedes in de Grote Prijs van Spanje sneller was. De Britse wereldkampioen passeerde Max Verstappen aan het einde van de race en verwees de Limburger naar de tweede plek. "We konden het niet anders hebben gedaan. Lewis en Mercedes waren sneller dan wij en konden Max heel dicht volgen zonder hun banden te beschadigen."
Horner was wel vol lof over de "geweldige start" van Verstappen. "Max ging er helemaal voor bij de eerste bocht en greep de mogelijkheid om de leiding te pakken. Het was een echte Verstappen-actie. Hij positioneerde de wagen heel goed, remde later en maakte een wijde bocht om de leiding te pakken."
De langzame pitstop kwam volgens Horner doordat er miscommunicatie was en Verstappen een ronde eerder naar binnen kwam dan het team verwachtte. "Door snel te denken en snelle reacties vanuit de pitmuur en het team konden we het tijdverlies tot een minimum beperken."
Horner en Red Bull richten zich nu helemaal op Monaco. "En we blijven werken in de fabriek om nog meer uit de wagen te halen en dichter bij Mercedes te komen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
9 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
10 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
11 uur geleden