Recyclingdiensten leveren afvalverwerker Renewi meer omzet op
AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi heeft over de afgelopen zes maanden meer omzet geboekt, mede door hogere prijzen voor zijn recyclingsdiensten voor bedrijfs- en huishoudelijk afval. Daardoor kon een licht lager volume bij de hoeveelheid afval uit de bouw, sloop en industrie in Nederland en België worden gecompenseerd.
De omzet van het Brits-Nederlandse bedrijf in de periode van zes maanden die eindigde op 30 september kwam uit op 874,5 miljoen euro, een stijging van 4 procent in vergelijking in dezelfde periode vorig jaar. Renewi merkt al langer dat er minder aanbod is van sloop- en bouwafval door de zwakkere bouwmarkt. Het omzetcijfer is overigens aangepast voor de verkoop van een Brits bedrijfsonderdeel.
Renewi, dat in 2017 ontstond door de fusie van het Britse Shanks en het Nederlandse Van Gansewinkel, zag verder sterke prestaties bij zijn activiteiten voor het recyclen van glas en huishoudelijke elektronica.
Banen op de tocht
Om kosten te besparen werden eind vorig jaar nog 160 banen geschrapt door het bedrijf. Renewi zegt vast te houden aan de winstverwachting voor het gehele boekjaar.
Tijdens de coronapandemie verwerkte Renewi nog veel sloopafval omdat mensen hun woning verbouwden. Er was toen een piek te zien, aldus topman Otto de Bont in een toelichting op de cijfers. Daarna zakten die volumes flink. Er is inmiddels sprake van een stabilisatie, maar De Bont ziet nog geen sterk aantrekkende markt voor bouw- en sloopafval.
Marktaandeel
De topman zei ook dat Renewi zijn marktaandeel verder wil vergroten. "Want het doel is meer recyclen, minder verbranden."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
6 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
11 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
12 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
13 uur geleden