Recyclingbedrijf Renewi profiteert van hoge grondstofprijzen
MILTON KEYNES (ANP) - Afvalverwerker en recyclingbedrijf Renewi profiteert van de aanhoudend hoge prijzen van grondstoffen. Daardoor verdient het bedrijf meer geld met de verkoop van gerecyclede materialen. Renewi stelt daarom de verwachtingen naar boven bij en dat deed het ruim twee maanden geleden ook al.
De grondstofprijzen zijn enorm gestegen sinds de wereldeconomie herstelt van de coronacrisis. Dat leidde tot tekorten aan veel materialen. Zo is er meer vraag naar bijvoorbeeld karton door de grote hoeveelheden pakketten. Renewi verdiende vooral meer met gerecyclede harde plastic, papier en ijzerhoudende metalen. "Anderhalf jaar geleden waren de prijzen nog historisch laag en nu zijn ze historisch hoog", zegt topman Otto de Bont.
Renewi rekent nu op een winst voor aftrek van onder meer belastingen van 120 miljoen euro in zijn hele boekjaar, dat tot eind maart loopt. Hogere prijzen voor gerecyclede materialen dragen daar naar verwachting voor zo'n 40 miljoen euro aan bij. Een jaar eerder was het bedrijfsresultaat 73 miljoen euro. De afvalverwerker heeft verder zijn schulden de afgelopen periode verkleind.
Volumes
Voor de afgelopen periode, Renewi's derde kwartaal, heeft het bedrijf geen cijfers gepubliceerd over de omzet of winst. De afvalverwerker meldt wel dat de volumes iets kleiner waren dan in dezelfde periode in 2020. In een deel van de afgelopen periode waren de restaurants en winkels gesloten "en dat is direct voelbaar in de volumes afval die worden opgehaald", zegt De Bont. In 2020 werden die volumes nog gecompenseerd door grotere hoeveelheden grof huishoudelijk afval door een toename van het aantal verbouwingen. "Dat effect zien we zeker het afgelopen kwartaal niet meer", aldus De Bont.
Het bedrijf merkt dat er sprake is van krapte op de arbeidsmarkt. Dat heeft tot nu toe nog niet echt invloed op de activiteiten of kosten van Renewi. Het bedrijf heeft in Nederland ruim 4000 medewerkers waarvan het grootste deel chauffeur is of belader. "We hebben vooral een krapte aan chauffeurs maar dat kunnen we nog opvangen vanwege de lagere volumes", zegt De Bont. Het is volgens hem lastig om snel nieuwe mensen te vinden wanneer Renewi die nodig heeft.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
10 uur geleden