Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recyclingbedrijf Renewi profiteert van hoge grondstofprijzen

Recyclingbedrijf Renewi profiteert van hoge grondstofprijzen

MILTON KEYNES (ANP) - Afvalverwerker en recyclingbedrijf Renewi profiteert van de aanhoudend hoge prijzen van grondstoffen. Daardoor verdient het bedrijf meer geld met de verkoop van gerecyclede materialen. Renewi stelt daarom de verwachtingen naar boven bij en dat deed het ruim twee maanden geleden ook al.

De grondstofprijzen zijn enorm gestegen sinds de wereldeconomie herstelt van de coronacrisis. Dat leidde tot tekorten aan veel materialen. Zo is er meer vraag naar bijvoorbeeld karton door de grote hoeveelheden pakketten. Renewi verdiende vooral meer met gerecyclede harde plastic, papier en ijzerhoudende metalen. "Anderhalf jaar geleden waren de prijzen nog historisch laag en nu zijn ze historisch hoog", zegt topman Otto de Bont.

Renewi rekent nu op een winst voor aftrek van onder meer belastingen van 120 miljoen euro in zijn hele boekjaar, dat tot eind maart loopt. Hogere prijzen voor gerecyclede materialen dragen daar naar verwachting voor zo'n 40 miljoen euro aan bij. Een jaar eerder was het bedrijfsresultaat 73 miljoen euro. De afvalverwerker heeft verder zijn schulden de afgelopen periode verkleind.

Volumes

Voor de afgelopen periode, Renewi's derde kwartaal, heeft het bedrijf geen cijfers gepubliceerd over de omzet of winst. De afvalverwerker meldt wel dat de volumes iets kleiner waren dan in dezelfde periode in 2020. In een deel van de afgelopen periode waren de restaurants en winkels gesloten "en dat is direct voelbaar in de volumes afval die worden opgehaald", zegt De Bont. In 2020 werden die volumes nog gecompenseerd door grotere hoeveelheden grof huishoudelijk afval door een toename van het aantal verbouwingen. "Dat effect zien we zeker het afgelopen kwartaal niet meer", aldus De Bont.

Het bedrijf merkt dat er sprake is van krapte op de arbeidsmarkt. Dat heeft tot nu toe nog niet echt invloed op de activiteiten of kosten van Renewi. Het bedrijf heeft in Nederland ruim 4000 medewerkers waarvan het grootste deel chauffeur is of belader. "We hebben vooral een krapte aan chauffeurs maar dat kunnen we nog opvangen vanwege de lagere volumes", zegt De Bont. Het is volgens hem lastig om snel nieuwe mensen te vinden wanneer Renewi die nodig heeft.

Meer uit Financieel

ABP vult te lage pensioenen aan voor ruim half miljard euro

HEERLEN (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft de afgelopen vijf jaar zeker 500 miljoen euro uitgekeerd om te zorgen dat mensen alsnog het pensioen kregen waar ze recht op hadden. Tot 1995 bouwden tweeverdieners te weinig op en vervolgens maakten zij maar in beperkte mate gebruik van een aanvullingsregeling, bevestigt een woordvoerder van het grootste fonds van Nederland in aanloop naar een uitzending van het MAX-programma Meldpunt vrijdagavond.

47 minuten geleden
A-merken na LUBACH-uitzending: prijzen gelijk met buurlanden

DEN HAAG (ANP) - A-merkfabrikanten stellen dat in Nederlandse supermarkten veel promoties en aanbiedingen zijn, waardoor consumenten aan de kassa ongeveer net zoveel betalen voor hun boodschappen als in omringende landen. Ze reageren daarmee op een uitzending van het programma LUBACH. Daarin zei presentator Arjen Lubach dat A-merkfabrikanten allemaal "keihard misbruik maken" van de Nederlandse consument.

52 minuten geleden
Noodfonds Energie vreest snel te moeten sluiten door grote vraag

ROTTERDAM (ANP) - Het Noodfonds Energie verwacht op zeer korte termijn te moeten sluiten, omdat er veel meer vraag is naar de steun dan er geld in de pot zit. Sinds de heropening dinsdag zijn er al meer dan 120.000 aanvragen binnengekomen. "Als dit tempo aanhoudt, raakt het beschikbare budget van 56,3 miljoen euro, afkomstig van de Rijksoverheid, binnen enkele dagen uitgeput", waarschuwt het fonds.

1 uur geleden
Betonblokkenbedrijf mag niet herhaaldelijk naar LEGO verwijzen

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijf Betonblock mag voor het aanbieden van eigen producten op zijn website niet meer veelvuldig het woord 'Lego' gebruiken. Dat heeft de rechter in Den Haag besloten in een rechtszaak van de Deense speelgoedfabrikant LEGO tegen de Noord-Hollandse verkoper van betonmallen.

1 uur geleden
Zwitserse president in Washington voor handelsoverleg

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Zwitserse president Karin Keller-Sutter heeft in Washington gesprekken gevoerd met de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent over de handel. Volgens Keller-Sutter is Zwitserland deel van een groep van vijftien landen die een soort voorkeursbehandeling krijgen van de Verenigde Staten bij handelsgesprekken. Dat noemt zij gunstig.

2 uur geleden
Bronnen: India en VS praten over deal landbouw en e-commerce

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en India zijn in gesprek over een handelsdeal, waaronder sectoren als landbouw en e-commerce vallen. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Zo zouden de VS meer landbouwproducten naar India kunnen exporteren en krijgen Amerikaanse webwinkels als Amazon betere toegang tot de Indiase markt voor e-commerce.

3 uur geleden
Franse motorbouwer: Chinese vrijstelling voor vliegtuigonderdelen

PARIJS (ANP/RTR) - China heeft besloten om vrijstellingen van invoertarieven te verlenen voor bepaalde vliegtuigonderdelen, waaronder straalmotoren. Dat heeft de topman van de Franse motorfabrikant Safran vrijdag laten weten.

4 uur geleden