Recyclingbedrijf Cabka definitief naar de beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Recyclingbedrijf Cabka Group gaat definitief naar de beurs in Amsterdam. De van oorsprong Duitse onderneming voor de verwerking van plastic afval in kunststof pallets en containers krijgt zijn notering op Beursplein 5 via een overname door de lege beurshuls Dutch Star Companies Two.
De twee partijen, die al exclusieve gesprekken voerden over een samensmelting, verwachten dat de beursgang op 1 maart een feit is. Na de deal zal Cabka ongeveer 250 miljoen euro waard zijn. Daarbij steken aandeelhouders van Dutch Star Companies Two 47 miljoen euro in de beursdebutant. Daarnaast gaat 63 miljoen euro op aan het uitkopen van minderheidsaandeelhouders.
Oprichter en medetopman Gat Ramon van Cabka blijft de grootste aandeelhouder in het bedrijf, laat een woordvoerder weten. "Voor Cabka begint nu een nieuwe fase als beursgenoteerd bedrijf, wat Cabka in staat stelt verder te groeien en meer waardevolle producten toe te voegen", zegt Ramon.
Cabka werd in 1994 opgericht in Weira in de Duitse deelstaat Thüringen. Het bedrijf is onder andere bekend van kunststof houders voor bouwhekken, gemaakt van hergebruikt plastic uit de industrie of van verpakkingsmateriaal. Het bedrijf met ongeveer zevenhonderd werknemers rekent Unilever, Coca-Cola, Pfizer en Volkswagen tot zijn klanten.
Dutch Star Companies Two is een zogeheten spac, een speciaal investeringsfonds dat geld ophaalt om daarmee een bestaand bedrijf over te nemen en zo een beursnotering te geven. Inmiddels is dit soort beursgangen erg populair aan de beurs in Amsterdam, maar er is ook kritiek op de mogelijk grotere risico's die beleggers lopen via deze route. Het is bij het opzetten van een spac namelijk onzeker waar het geld van beleggers uiteindelijk naartoe gaat.
De voorloper van Dutch Star Companies Two kan als wegbereider voor de toestroom van spacs aan het Damrak worden gezien. Dutch Star Companies One fuseerde uiteindelijk met de Brabantse chatdienstverlener CM.com, die zo naar de beurs ging.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
7 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
8 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
11 uur geleden