Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recycler Renewi verwerkt meer afval uit horeca door heropening

Recycler Renewi verwerkt meer afval uit horeca door heropening

MILTON KEYNES (ANP) - Recyclingbedrijf Renewi verwerkt weer veel meer afval uit de horeca door de heropening van cafés, restaurants en hotels na de coronapandemie. Volgens topman Otto de Bont van Renewi liggen de niveaus van de afvalstromen uit de horeca weer op het niveau van voor de uitbraak van de coronacrisis.

"Het is weer volle bak, een inhaalslag", aldus De Bont. Het gaat bijvoorbeeld om glas, etensresten, voedsel over de datum, plastic, papier en karton. Het mooie weer van de afgelopen tijd heeft volgens de topman ook bijgedragen aan hogere afvalvolumes uit de horeca. Ook uit de middenstand komt meer afval zoals karton en papier door de heropening van winkels. "Dus dat gaat goed voor ons bedrijf", zegt De Bont in een toelichting op een tussentijds handelsbericht van Renewi.

Renewi zegt verder de oorlog in Oekraïne verschrikkelijk te vinden. Het bedrijf heeft geen activiteiten in Rusland en Oekraïne, maar stelt wel dat het conflict kan leiden tot grotere geopolitieke instabiliteit en een impact op de economie. Zo zijn door de oorlog de metaalprijzen naar records gestegen, waardoor Renewi ook de prijzen voor oud metaal sterk ziet stijgen. Ook wordt de circulaire economie steeds belangrijker omdat Europa minder afhankelijk wil worden van Russische grondstoffen. Dat is volgens De Bont goed voor Europa.

Al met al heeft Renewi naar eigen zeggen in het gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart beter gepresteerd dan het bedrijf zelf had verwacht. De onderneming is ook positief gestemd voor de komende jaren, bijvoorbeeld omdat Europese overheden steeds meer inzetten op recycling in plaats van verbranding van afval en hergebruik van grondstoffen. Renewi ontstond door het samengaan van het Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel in 2017.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

40 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

13 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

15 uur geleden