Recycler Renewi verwerkt meer afval uit horeca door heropening
MILTON KEYNES (ANP) - Recyclingbedrijf Renewi verwerkt weer veel meer afval uit de horeca door de heropening van cafés, restaurants en hotels na de coronapandemie. Volgens topman Otto de Bont van Renewi liggen de niveaus van de afvalstromen uit de horeca weer op het niveau van voor de uitbraak van de coronacrisis.
"Het is weer volle bak, een inhaalslag", aldus De Bont. Het gaat bijvoorbeeld om glas, etensresten, voedsel over de datum, plastic, papier en karton. Het mooie weer van de afgelopen tijd heeft volgens de topman ook bijgedragen aan hogere afvalvolumes uit de horeca. Ook uit de middenstand komt meer afval zoals karton en papier door de heropening van winkels. "Dus dat gaat goed voor ons bedrijf", zegt De Bont in een toelichting op een tussentijds handelsbericht van Renewi.
Renewi zegt verder de oorlog in Oekraïne verschrikkelijk te vinden. Het bedrijf heeft geen activiteiten in Rusland en Oekraïne, maar stelt wel dat het conflict kan leiden tot grotere geopolitieke instabiliteit en een impact op de economie. Zo zijn door de oorlog de metaalprijzen naar records gestegen, waardoor Renewi ook de prijzen voor oud metaal sterk ziet stijgen. Ook wordt de circulaire economie steeds belangrijker omdat Europa minder afhankelijk wil worden van Russische grondstoffen. Dat is volgens De Bont goed voor Europa.
Al met al heeft Renewi naar eigen zeggen in het gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart beter gepresteerd dan het bedrijf zelf had verwacht. De onderneming is ook positief gestemd voor de komende jaren, bijvoorbeeld omdat Europese overheden steeds meer inzetten op recycling in plaats van verbranding van afval en hergebruik van grondstoffen. Renewi ontstond door het samengaan van het Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel in 2017.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
18 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
40 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.
56 minuten geledenGLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.
2 uur geledenMODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.
2 uur geleden