Recycler Renewi verwerkt meer afval uit horeca door heropening
MILTON KEYNES (ANP) - Recyclingbedrijf Renewi verwerkt weer veel meer afval uit de horeca door de heropening van cafés, restaurants en hotels na de coronapandemie. Volgens topman Otto de Bont van Renewi liggen de niveaus van de afvalstromen uit de horeca weer op het niveau van voor de uitbraak van de coronacrisis.
"Het is weer volle bak, een inhaalslag", aldus De Bont. Het gaat bijvoorbeeld om glas, etensresten, voedsel over de datum, plastic, papier en karton. Het mooie weer van de afgelopen tijd heeft volgens de topman ook bijgedragen aan hogere afvalvolumes uit de horeca. Ook uit de middenstand komt meer afval zoals karton en papier door de heropening van winkels. "Dus dat gaat goed voor ons bedrijf", zegt De Bont in een toelichting op een tussentijds handelsbericht van Renewi.
Renewi zegt verder de oorlog in Oekraïne verschrikkelijk te vinden. Het bedrijf heeft geen activiteiten in Rusland en Oekraïne, maar stelt wel dat het conflict kan leiden tot grotere geopolitieke instabiliteit en een impact op de economie. Zo zijn door de oorlog de metaalprijzen naar records gestegen, waardoor Renewi ook de prijzen voor oud metaal sterk ziet stijgen. Ook wordt de circulaire economie steeds belangrijker omdat Europa minder afhankelijk wil worden van Russische grondstoffen. Dat is volgens De Bont goed voor Europa.
Al met al heeft Renewi naar eigen zeggen in het gebroken boekjaar dat loopt tot eind maart beter gepresteerd dan het bedrijf zelf had verwacht. De onderneming is ook positief gestemd voor de komende jaren, bijvoorbeeld omdat Europese overheden steeds meer inzetten op recycling in plaats van verbranding van afval en hergebruik van grondstoffen. Renewi ontstond door het samengaan van het Britse Shanks Group en het Nederlandse Van Gansewinkel in 2017.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
55 minuten geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
4 uur geleden