Rector stapt op na beschuldigingen vervalsing taaltest Suárez
PERUGIA (ANP) - Na beschuldigingen van fraude bij de Italiaanse taaltest van aanvaller Luis Suárez heeft rector Giuliana Grego van de Universiteit voor Buitenlanders haar ontslag ingediend. De universiteit in Perugia is verantwoordelijk voor het examen dat de Uruguayaanse spits in september deed, om zo in aanmerking te komen voor een Italiaans paspoort en daarmee zijn mogelijke transfer naar Juventus te versnellen.
In een open brief op de website van de universiteit zegt Grego "met opgeheven hoofd op te stappen". Begin december werd de rector samen met drie werknemers van de universiteit voor acht maanden geschorst wegens schending van het beroepsgeheim met winstoogmerk en verschillende gevallen van schriftvervalsing. "Ik heb altijd gehandeld met eerlijkheid en fatsoen", zegt Grego, die de beschuldigingen weerspreekt.
De Italiaanse politie concludeerde kort na het afnemen van de taaltest dat de onderwerpen van het examen waren besproken met Suárez en dat de score al vóór de test was toegekend. Inmiddels loopt er ook een strafrechtelijk onderzoek naar het handelen van Fabio Paratici, directeur voetbalzaken van Juventus.
De 33-jarige Suárez ging mede vanwege alle problemen met de taaltest niet naar Juventus, maar naar de Spaanse club Atlético Madrid.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
28 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
14 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
21 uur geleden