
Recordwinsten voor Russische banken door hoge rente
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische banken behaalden vorig jaar recordwinsten van in totaal 4 biljoen roebel (39 miljard dollar), meldde de centrale bank donderdag. De bankensector herstelt zich steeds meer van de negatieve effecten van westerse sancties door te profiteren van hoge rentetarieven die de centrale bank heeft ingesteld. Ook werden er meer leningen verstrekt in Rusland, waar de financiële sector veel geld mee verdient.
Het hoge rentetarief van de centrale bank, momenteel 21 procent, heeft de winstmarges van banken vergroot, maar de groei van het aantal verstrekte leningen begint nu wel af te nemen. Dit komt doordat sommige bedrijven de hoge leenkosten liever vermijden bij de financiering van bijvoorbeeld investeringen of ontwikkelingsprojecten.
De Russische centrale bank heeft al gewaarschuwd dat de winsten van banken in 2025 dalen, doordat de kredietrisico's toenemen en de marges onder druk komen te staan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen om een eigen mobiele telefoondienst te lanceren. De dienst, genaamd Trump Mobile, werd maandag door zonen Eric en Donald Trump jr. onthuld in de Trump Tower in New York.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens Odido zijn de problemen met internet, tv kijken en bellen via een vaste telefoon verholpen. Hierover kwamen eerder op maandag tienduizenden meldingen binnen op storingssite Allestoringen.nl. De problemen speelden op verschillende plekken in Nederland.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Luca de Meo vertrekt bij het Franse autoconcern Renault en komt aan de leiding te staan van luxebedrijf Kering. Dat maakt het eveneens Franse bedrijf maandag bekend, nadat verschillende media hierover al berichtten. Kering is het moederbedrijf van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen om de ontwikkelingen in het opgelaaide conflict tussen Israël en Iran. Directeur Annet Koster adviseert Nederlandse reders de veiligheidsadviezen van de Nederlandse overheid nauw te volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag overwegend hoger de handelsdag uitgegaan, na aanzienlijke verliezen op vrijdag. Beleggers vreesden eerder voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten na de aanvallen van Israël op Iran in de nacht van donderdag op vrijdag. Maar maandag krabbelden de beurzen weer wat op en lijken beleggers de zorgen over de aanhoudende strijd tussen Israël en Iran even aan de kant te schuiven.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Als de Europese Commissie nieuwe leningen voor EU-lidstaten aangaat, moet er een duidelijk verband zijn tussen financiering en resultaten. Ook moeten de risico's bij nieuwe leningen worden beperkt en moet meteen een terugbetalingsplan worden opgesteld. Dit adviseert de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag uitgebrachte analyse voor de nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Commissie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft Apple in 2021 terecht een voorgenomen dwangsom van in totaal 50 miljoen euro opgelegd. Dit heeft de rechtbank in Rotterdam maandag geoordeeld, nadat het Amerikaanse techbedrijf in beroep was gegaan tegen de last onder dwangsom van de Nederlandse toezichthouder.
5 uur geleden