Recordwinst voor vliegtuigbouwer Airbus
TOULOUSE (ANP/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft in 2021 een recordwinst geboekt, na twee jaar van flinke verliezen. Het bedrijf kondigde aan weer dividend te gaan uitkeren. Bij het uitbreken van de coronapandemie had Airbus de winstuitkering aan aandeelhouders nog geschrapt om zo de eigen financiën te versterken.
De nettowinst bedroeg 4,2 miljard euro. Dat was nog een min van 1,3 miljard euro in 2020. Toen werd Airbus hard geraakt door de coronacrisis omdat luchtvaartmaatschappijen bestellingen afzegden of uitstelden vanwege de reisbeperkingen tegen de virusuitbraak. De omzet ging vorig jaar met 4 procent omhoog naar 52,1 miljard euro.
Airbus leverde over het gehele jaar 611 verkeersvliegtuigen af, een toename van 8 procent. Het bedrijf mikt voor dit jaar op 720 leveringen. De netto-orderontvangst verdubbelde bijna naar 507 toestellen.
Topman Guillaume Faury van Airbus spreekt in een toelichting van een overgangsjaar in 2021, waarbij de aandacht verschoof van het doorkomen van de pandemie naar herstel en groei.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
21 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
21 uur geleden