Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor vliegtuigbouwer Airbus

Recordwinst voor vliegtuigbouwer Airbus

TOULOUSE (ANP/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft in 2021 een recordwinst geboekt, na twee jaar van flinke verliezen. Het bedrijf kondigde aan weer dividend te gaan uitkeren. Bij het uitbreken van de coronapandemie had Airbus de winstuitkering aan aandeelhouders nog geschrapt om zo de eigen financiën te versterken.

De nettowinst bedroeg 4,2 miljard euro. Dat was nog een min van 1,3 miljard euro in 2020. Toen werd Airbus hard geraakt door de coronacrisis omdat luchtvaartmaatschappijen bestellingen afzegden of uitstelden vanwege de reisbeperkingen tegen de virusuitbraak. De omzet ging vorig jaar met 4 procent omhoog naar 52,1 miljard euro.

Airbus leverde over het gehele jaar 611 verkeersvliegtuigen af, een toename van 8 procent. Het bedrijf mikt voor dit jaar op 720 leveringen. De netto-orderontvangst verdubbelde bijna naar 507 toestellen.

Topman Guillaume Faury van Airbus spreekt in een toelichting van een overgangsjaar in 2021, waarbij de aandacht verschoof van het doorkomen van de pandemie naar herstel en groei.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

1 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

4 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

4 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

4 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

5 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden