Recordwinst voor vliegtuigbouwer Airbus
TOULOUSE (ANP/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft in 2021 een recordwinst geboekt, na twee jaar van flinke verliezen. Het bedrijf kondigde aan weer dividend te gaan uitkeren. Bij het uitbreken van de coronapandemie had Airbus de winstuitkering aan aandeelhouders nog geschrapt om zo de eigen financiën te versterken.
De nettowinst bedroeg 4,2 miljard euro. Dat was nog een min van 1,3 miljard euro in 2020. Toen werd Airbus hard geraakt door de coronacrisis omdat luchtvaartmaatschappijen bestellingen afzegden of uitstelden vanwege de reisbeperkingen tegen de virusuitbraak. De omzet ging vorig jaar met 4 procent omhoog naar 52,1 miljard euro.
Airbus leverde over het gehele jaar 611 verkeersvliegtuigen af, een toename van 8 procent. Het bedrijf mikt voor dit jaar op 720 leveringen. De netto-orderontvangst verdubbelde bijna naar 507 toestellen.
Topman Guillaume Faury van Airbus spreekt in een toelichting van een overgangsjaar in 2021, waarbij de aandacht verschoof van het doorkomen van de pandemie naar herstel en groei.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.
2 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.
3 uur geleden