Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Inditex, het moederbedrijf van onder meer kledingwinkelketens Zara, Pull & Bear en Bershka, heeft het afgelopen jaar een recordwinst geboekt. Onder de streep bleef 4,1 miljard euro over, een stijging van 27 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De omzet van Inditex bedroeg vorig jaar zo’n 32,5 miljard euro tegen 27,7 miljard euro een jaar eerder. Met name in het laatste kwartaal wist het bedrijf meer inkomsten te genereren, onder meer door een sterke vraag naar kleding tijdens de kerstvakantie.

Kledingketen H&M publiceerde woensdag de voorlopige cijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar. Daaruit komt naar voren dat de omzet tussen december en februari met 12 procent is gestegen tot 54,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo’n 4,9 miljard euro. Hoeveel onder de streep overbleef, maakt H&M niet bekend. Eind maart publiceert het bedrijf de definitieve kwartaalcijfers.

Winkelketens die kleding aanbieden tegen relatief lage prijzen profiteerden de afgelopen tijd van de gestegen kosten voor levensonderhoud. Eerder maakte Primark al bekend dat de vooruitzichten goed waren, omdat winkelpubliek dat op de uitgaven let op zoek is naar goedkopere kleding.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

4 uur geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

5 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

5 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

9 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

9 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

10 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

10 uur geleden