Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Inditex, het moederbedrijf van onder meer kledingwinkelketens Zara, Pull & Bear en Bershka, heeft het afgelopen jaar een recordwinst geboekt. Onder de streep bleef 4,1 miljard euro over, een stijging van 27 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De omzet van Inditex bedroeg vorig jaar zo’n 32,5 miljard euro tegen 27,7 miljard euro een jaar eerder. Met name in het laatste kwartaal wist het bedrijf meer inkomsten te genereren, onder meer door een sterke vraag naar kleding tijdens de kerstvakantie.

Kledingketen H&M publiceerde woensdag de voorlopige cijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar. Daaruit komt naar voren dat de omzet tussen december en februari met 12 procent is gestegen tot 54,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo’n 4,9 miljard euro. Hoeveel onder de streep overbleef, maakt H&M niet bekend. Eind maart publiceert het bedrijf de definitieve kwartaalcijfers.

Winkelketens die kleding aanbieden tegen relatief lage prijzen profiteerden de afgelopen tijd van de gestegen kosten voor levensonderhoud. Eerder maakte Primark al bekend dat de vooruitzichten goed waren, omdat winkelpubliek dat op de uitgaven let op zoek is naar goedkopere kleding.

Meer uit Financieel

VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

1 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

2 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

4 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

4 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

5 uur geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

5 uur geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

6 uur geleden