Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Inditex, het moederbedrijf van onder meer kledingwinkelketens Zara, Pull & Bear en Bershka, heeft het afgelopen jaar een recordwinst geboekt. Onder de streep bleef 4,1 miljard euro over, een stijging van 27 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De omzet van Inditex bedroeg vorig jaar zo’n 32,5 miljard euro tegen 27,7 miljard euro een jaar eerder. Met name in het laatste kwartaal wist het bedrijf meer inkomsten te genereren, onder meer door een sterke vraag naar kleding tijdens de kerstvakantie.

Kledingketen H&M publiceerde woensdag de voorlopige cijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar. Daaruit komt naar voren dat de omzet tussen december en februari met 12 procent is gestegen tot 54,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo’n 4,9 miljard euro. Hoeveel onder de streep overbleef, maakt H&M niet bekend. Eind maart publiceert het bedrijf de definitieve kwartaalcijfers.

Winkelketens die kleding aanbieden tegen relatief lage prijzen profiteerden de afgelopen tijd van de gestegen kosten voor levensonderhoud. Eerder maakte Primark al bekend dat de vooruitzichten goed waren, omdat winkelpubliek dat op de uitgaven let op zoek is naar goedkopere kleding.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

34 minuten geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

3 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

5 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

5 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden