Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

Recordwinst voor moederbedrijf van kledingketens Zara en Bershka

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Inditex, het moederbedrijf van onder meer kledingwinkelketens Zara, Pull & Bear en Bershka, heeft het afgelopen jaar een recordwinst geboekt. Onder de streep bleef 4,1 miljard euro over, een stijging van 27 procent ten opzichte van een jaar eerder.

De omzet van Inditex bedroeg vorig jaar zo’n 32,5 miljard euro tegen 27,7 miljard euro een jaar eerder. Met name in het laatste kwartaal wist het bedrijf meer inkomsten te genereren, onder meer door een sterke vraag naar kleding tijdens de kerstvakantie.

Kledingketen H&M publiceerde woensdag de voorlopige cijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar. Daaruit komt naar voren dat de omzet tussen december en februari met 12 procent is gestegen tot 54,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend zo’n 4,9 miljard euro. Hoeveel onder de streep overbleef, maakt H&M niet bekend. Eind maart publiceert het bedrijf de definitieve kwartaalcijfers.

Winkelketens die kleding aanbieden tegen relatief lage prijzen profiteerden de afgelopen tijd van de gestegen kosten voor levensonderhoud. Eerder maakte Primark al bekend dat de vooruitzichten goed waren, omdat winkelpubliek dat op de uitgaven let op zoek is naar goedkopere kleding.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

25 minuten geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

3 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

4 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

5 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

15 uur geleden