Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor moederbedrijf van DAF

Recordwinst voor moederbedrijf van DAF

BELLEVUE (ANP) - Het Amerikaanse moederbedrijf van vrachtwagenfabrikant DAF, Paccar, heeft het afgelopen kwartaal een recordwinst geboekt. Veel transportbedrijven zijn bezig hun wagenpark te vervangen om zuiniger te rijden. Daarnaast profiteerde Paccar van de hoge prijzen die transportbedrijven neertellen voor tweedehands vrachtwagens, die de leaseafdeling van het concern verkoopt.

De omzet in juli, augustus en september bedroeg bijna 7,1 miljard dollar, tegenover net geen 5,2 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar. De nettowinst verdubbelde op jaarbasis tot 769,4 miljoen dollar.

DAF breidde in Europa zijn marktaandeel uit, zegt topbestuurder Harald Seidel van de Eindhovense fabrikant. Ook in Brazilië won het merk volgens Paccar terrein. Volgens Seidel zijn DAF-trucks populair omdat ze efficiënt zijn in hun brandstofverbruik.

Volvo Trucks

Naast DAF verkoopt Paccar vrachtwagens van de merken Peterbilt en Kenworth. Vorig week meldde Volvo Trucks ook al dat de vrachtwagenverkoop goed loopt, ondanks signalen dat er een recessie op komst is. De positieve vooruitzichten dankt het Zweedse concern deels aan al het werk dat nog op de plank ligt als gevolg van de lange levertijden voor onderdelen.

Een ander gevolg van die lange wachttijden in de auto-industrie is dat tweedehands vrachtwagens duurder worden. Paccar breidde zijn netwerk van occasiondealers de afgelopen tijd uit en wist daardoor meer gebruikte vrachtwagens tegen hogere prijzen te verkopen.

Meer uit Financieel

Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

35 minuten geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

49 minuten geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

2 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

2 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

2 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

3 uur geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

3 uur geleden