Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordwinst voor HSBC door herstel uit crisis en lagere kosten

Recordwinst voor HSBC door herstel uit crisis en lagere kosten

LONDEN (ANP/AFP) - HSBC heeft het jaar 2021 afgesloten met een recordwinst van 18,9 miljard dollar, omgerekend krap 16,7 miljard euro. Dat was ruim twee keer meer dan een jaar eerder. De bank profiteerde enerzijds van het herstel uit de crisis en anderzijds van een ingrijpende reorganisatie die werd doorgevoerd. De kredietverlener, die met zijn hoofdkantoor zetelt in Londen, kondigde ook aan voor nog eens 1 miljard dollar eigen aandelen in te kopen, bovenop de eerdere belofte om voor 2 miljard dollar aan effecten te kopen.

Net als andere banken kende HSBC een bewogen 2020. De uitbraak van het coronavirus deed de economie op zijn grondvesten schudden, net op het moment dat de bank aankondigde wereldwijd 35.000 banen te schrappen. De kredietverlener kondigde daarbij aan zich vooral op zijn meest winstgevende gebieden in Azië en het Midden-Oosten te willen concentreren.

HSBC haalt 90 procent van zijn winst in Azië, waarbij China en Hongkong de belangrijkste aanjagers van de groei zijn. Begin vorig jaar publiceerde HSBC een nieuwe strategie met plannen om meer van de markt in de regio in handen te krijgen. Daarbij verwacht de bank te kunnen profiteren van de groeiende welvaart in Azië. Verder hoopt de bank de inkomsten te kunnen opvoeren als de rentes wereldwijd stijgen om de inflatie te beteugelen.

China

De afhankelijkheid van China is echter een kwetsbaar punt voor de bank. Zowel China als Hongkong behoort tot de laatste weinige plaatsen die nog stijf vasthouden aan een zero-Covid-strategie. Zo werden dit jaar in Hongkong opnieuw strenge beperkingen opgelegd die de economie raken. Ook in China vertraagde het herstel in het slotkwartaal van 2021 als gevolg van coronabeperkingen.

HSBC verwacht verder dat de wereldeconomie wel last zal houden van de hoge energie- en voedselprijzen en de problemen in de toeleveringsketen. Die zullen de inflatie aanwakkeren en zorgen voor een strenger monetair beleid door centrale banken.

Meer uit Financieel

Deutsche Bahn maakt na 7 jaar weer winst met spooractiviteiten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.

18 minuten geleden
Dit najaar duurdere en kleinere vruchten door droogte

ZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.

37 minuten geleden
Dsm-firmenich wil 1000 banen schrappen om kosten te besparen

MAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich wil de komende twee jaar ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen, maakte het bedrijf donderdag bekend.

40 minuten geleden
Sunweb brengt ruim 250 reizigers in veiligheid na bosbrand Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - De Nederlandse reisorganisatie Sunweb heeft 252 reizigers in veiligheid gebracht op Kreta vanwege een bosbrand die daar woedt. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving door het AD.

43 minuten geleden
Rechtbank wijst miljardenclaim van Shell tegen ethyleenkartel af

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geëist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.

45 minuten geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent ondanks Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.

1 uur geleden
Samsung verdient veel meer aan schaarse chips door AI-vraag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.

1 uur geleden