Recordwinst mijnbouwer Rio Tinto door hoge grondstoffenprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Brits-Australische mijnbouwer Rio Tinto heeft over de eerste helft van dit jaar een recordwinst geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van grondstoffen zoals ijzererts, koper en aluminium. De winst steeg naar 12,2 miljard dollar. Dat is meer dan een verdubbeling in vergelijking met een jaar eerder.
Door het economisch herstel van de coronacrisis is de vraag naar grondstoffen sterk toegenomen, met name uit de industrie. De omzet van Rio Tinto sprong met 71 procent omhoog naar 33 miljard dollar. Het bedrijf gaat voor miljarden aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Overigens had het mijnbouwconcern wel te maken met uitbraken van corona in bepaalde mijnen, waaronder in Australië, waardoor de productie werd verstoord.
Dinsdag werd nog bekend dat Rio Tinto 2,4 miljard dollar investeert in een lithium-mijn in Servië. Lithium is een belangrijke grondstof voor de productie van batterijen voor elektrische auto's.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
11 uur geleden