Recordvolumes stuwen omzet bierbrouwer AB InBev
BRUSSEL (ANP) - De grootste brouwer ter wereld AB InBev, bekend van merken als Jupiler, Corona en Leffe, zag de omzet het afgelopen jaar stijgen. Met name in Noord-, Zuid- en Midden-Amerika deed het bedrijf goede zaken. Dat kwam onder meer omdat AB InBev wereldwijd meer bier verkocht op jaarbasis.
De inkomsten stegen het afgelopen jaar met dik 11 procent tot bijna 58 miljard dollar, omgerekend ruim 54 miljard euro. Het grootste aandeel daarvan komt voor rekening van de Noord-Amerikaanse markt, ruim 16 miljard dollar. De omzetstijging was echter het sterkst in Zuid-Amerika. Daar stegen de inkomsten met bijna 28 procent tot 11,6 miljard dollar.
De hoeveelheid verkochte dranken steeg volgens het bedrijf met 2,3 procent naar "recordvolumes". Op alle continenten waar het bedrijf actief is, verkocht het bedrijf meer. Naast bier verkoopt AB InBev ook sterke dranken en seltzers, laag-alcoholische dranken op basis van bruiswater met een smaakje. Toch waren het de bieren die de sterkste groei lieten zien, aldus AB InBev.
De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen steeg met 7,2 procent tot bijna 20 miljard dollar. Dat die winst achterbleef bij de omzetstijging, kwam onder andere door ongunstige wisselkoersen, schommelingen in de prijzen voor grondstoffen en hogere verkoop- en distributiekosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
5 uur geleden