Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordvolumes stuwen omzet bierbrouwer AB InBev

Recordvolumes stuwen omzet bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - De grootste brouwer ter wereld AB InBev, bekend van merken als Jupiler, Corona en Leffe, zag de omzet het afgelopen jaar stijgen. Met name in Noord-, Zuid- en Midden-Amerika deed het bedrijf goede zaken. Dat kwam onder meer omdat AB InBev wereldwijd meer bier verkocht op jaarbasis.

De inkomsten stegen het afgelopen jaar met dik 11 procent tot bijna 58 miljard dollar, omgerekend ruim 54 miljard euro. Het grootste aandeel daarvan komt voor rekening van de Noord-Amerikaanse markt, ruim 16 miljard dollar. De omzetstijging was echter het sterkst in Zuid-Amerika. Daar stegen de inkomsten met bijna 28 procent tot 11,6 miljard dollar.

De hoeveelheid verkochte dranken steeg volgens het bedrijf met 2,3 procent naar "recordvolumes". Op alle continenten waar het bedrijf actief is, verkocht het bedrijf meer. Naast bier verkoopt AB InBev ook sterke dranken en seltzers, laag-alcoholische dranken op basis van bruiswater met een smaakje. Toch waren het de bieren die de sterkste groei lieten zien, aldus AB InBev.

De winst gecorrigeerd voor onder meer belastingen steeg met 7,2 procent tot bijna 20 miljard dollar. Dat die winst achterbleef bij de omzetstijging, kwam onder andere door ongunstige wisselkoersen, schommelingen in de prijzen voor grondstoffen en hogere verkoop- en distributiekosten.

Meer uit Financieel

Economen verwachten beperkte impact extra heffing Trump op groei

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.

49 minuten geleden
Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

1 uur geleden
Zweedse minister van Financiën noemt importheffingen Trump absurd

STOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.

2 uur geleden
Inflatie eurozone zakt onder ECB-doelstelling van 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.

2 uur geleden
Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

3 uur geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

3 uur geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

3 uur geleden