Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordverkopen voor Franse wijn- en likeurexporteurs

Recordverkopen voor Franse wijn- en likeurexporteurs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse export van wijn en gedistilleerde dranken is vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Dat kwam mede door het opheffen van de Amerikaanse invoerrechten op onder andere Franse wijn in combinatie met het wereldwijde herstel uit de crisis, meldde de Franse brancheorganisatie FEVS.

Wijnen en gedistilleerde dranken, na de lucht- en ruimtevaart het belangrijkste exportproduct van Frankrijk, waren vorig jaar goed voor 15,5 miljard euro aan exportwaarde. Dat is 28 procent meer dan in het coronajaar 2020. Afgezet tegen 2019, het laatste jaar voor de crisis, gaat het om een plus van 11 procent.

De Verenigde Staten stelden in oktober 2019 invoertarieven in voor Franse wijn. De maatregel was weer onderdeel van een reactie van Washington op illegale vliegtuigsubsidies die de Europese Unie aan Airbus zou hebben gegeven. Daar was het Amerikaanse Boeing dan weer de dupe van.

Sancties

Door de ingestelde sancties kelderde de Franse uitvoer van alcohol. Die toonden weer herstel nadat de heffingen in maart vorig jaar werden geschrapt. Daarbij groeide de afzet in waarde drie keer harder dan de afzet in volume. Alleen al naar de VS werd 34 procent meer wijn verscheept. Ten opzichte van 2019 ging het om een exportgroei van 10 procent.

De FEVS waarschuwde dat de Franse wijnexport dit jaar en volgend jaar kan worden geraakt door een lagere productie. De voorjaarsvorst zorgde voor grote problemen op de wijngaarden.

De totale wijnproductie daalde vorig jaar met 23 procent. In de Beaujolais-regio werd bijvoorbeeld maar 50 procent geoogst van het gemiddelde volume. In de regio Bordeaux viel de oogst een kwart lager uit.

Meer uit Financieel

Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

10 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

50 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

3 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

6 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

19 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

19 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

20 uur geleden