Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordverkopen voor Franse wijn- en likeurexporteurs

Recordverkopen voor Franse wijn- en likeurexporteurs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse export van wijn en gedistilleerde dranken is vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Dat kwam mede door het opheffen van de Amerikaanse invoerrechten op onder andere Franse wijn in combinatie met het wereldwijde herstel uit de crisis, meldde de Franse brancheorganisatie FEVS.

Wijnen en gedistilleerde dranken, na de lucht- en ruimtevaart het belangrijkste exportproduct van Frankrijk, waren vorig jaar goed voor 15,5 miljard euro aan exportwaarde. Dat is 28 procent meer dan in het coronajaar 2020. Afgezet tegen 2019, het laatste jaar voor de crisis, gaat het om een plus van 11 procent.

De Verenigde Staten stelden in oktober 2019 invoertarieven in voor Franse wijn. De maatregel was weer onderdeel van een reactie van Washington op illegale vliegtuigsubsidies die de Europese Unie aan Airbus zou hebben gegeven. Daar was het Amerikaanse Boeing dan weer de dupe van.

Sancties

Door de ingestelde sancties kelderde de Franse uitvoer van alcohol. Die toonden weer herstel nadat de heffingen in maart vorig jaar werden geschrapt. Daarbij groeide de afzet in waarde drie keer harder dan de afzet in volume. Alleen al naar de VS werd 34 procent meer wijn verscheept. Ten opzichte van 2019 ging het om een exportgroei van 10 procent.

De FEVS waarschuwde dat de Franse wijnexport dit jaar en volgend jaar kan worden geraakt door een lagere productie. De voorjaarsvorst zorgde voor grote problemen op de wijngaarden.

De totale wijnproductie daalde vorig jaar met 23 procent. In de Beaujolais-regio werd bijvoorbeeld maar 50 procent geoogst van het gemiddelde volume. In de regio Bordeaux viel de oogst een kwart lager uit.

Meer uit Financieel

Noorwegen stelt mijnbouw op zeebodem jarenlang uit

OSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.

27 minuten geleden
Voorlopig akkoord alle EU-instituten over importstop Russisch lng

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.

1 uur geleden
Damrak volgt Wall Street omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.

1 uur geleden
Heijmans krijgt grote opdracht van TenneT voor elektriciteitsnet

EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.

2 uur geleden
FT: AI-bedrijf Anthropic mogelijk volgend jaar naar beurs

LONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.

2 uur geleden
Rabo: economie blijft groeien, maar werkloosheid loopt ook op

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.

3 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

4 uur geleden