Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordverkopen voor Amazon in aanloop naar kerst

Recordverkopen voor Amazon in aanloop naar kerst

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelgigant Amazon heeft dit jaar weer records gebroken met zijn verkopen voor de feestdagen. Wereldwijd werden er miljarden artikelen verzonden, waaronder tientallen miljoenen Amazon-apparaten als de draadloze speaker Echo Dot. Daarnaast hebben zich zo'n 5 miljoen nieuwe klanten aangemeld voor streamingdienst Amazon Prime, en het aantal bestellingen dat binnen een dag werd afgeleverd verviervoudigde in vergelijking met een jaar terug.

Amazon verstrekte naast de genoemde getallen geen omzetcijfers. Maar de persverklaring van het concern is in lijn met eerdere berichten dat de Amerikaanse winkelbranche afgelopen weken online een sterk feestdagenseizoen draaide. Volgens een rapport van betalingsdienstverlener Mastercard zouden de webwinkelverkopen in de Verenigde Staten van begin november tot kerst op jaarbasis bijna 19 procent zijn toegenomen.

Beleggers reageerden verheugd op het bericht van Amazon. Op de beurs in New York zat het aandeel Amazon donderdag tussentijds meer dan 2 procent in de lift. Ook de koersen van winkelconcerns als Nordstrom, Macy's en J.C. Penney gingen duidelijk omhoog.

Meer uit Financieel

Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

12 minuten geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

57 minuten geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

1 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

1 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

2 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

3 uur geleden
Duitse economie groeit 0,2 procent, iets sterker dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Duitsland is in het derde kwartaal van dit jaar met 0,2 procent gegroeid in vergelijking met de voorgaande periode. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis in een snelle raming. Daarmee viel de groei van de grootste economie van Europa sterker uit dan verwacht, want economen hadden op 0,1 procent groei gerekend.

3 uur geleden