Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordstijging olieprijs na opmerking Trump

Recordstijging olieprijs na opmerking Trump

NEW YORK (AFN/BLOOMBERG) - De prijs voor Amerikaanse olie kende donderdag zijn sterkste eendaagse stijging ooit. Een vat Amerikaanse olie werd in een etmaal 24 procent meer waard, nadat de Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op ingrijpen in het olieconflict tussen Saudi-Arabië en Rusland.

Trump liet weten een compromis na te streven tussen de twee kemphanen. "Als het juiste moment daar is, ga ik me ermee bemoeien", voegde hij daaraan toe.

Door het geruzie tussen Saudi-Arabië en Rusland is olie in korte tijd fors minder waard geworden. Zo ligt de huidige prijs voor een vat Amerikaanse olie nog altijd 60 procent lager dan begin dit jaar. Dit dreigt veel Amerikaanse bedrijven in de olie-industrie te nekken.

De Saudi's willen dat Rusland, voorheen bondgenoot van oliekartel OPEC, instemt met een verdere inperking van de olieproductie. Dat zou de olieprijzen moeten stutten nu de vraag door de coronacrisis is gedaald. Omdat Moskou weigerde, besloten de Saudi's om de vraagprijs te verlagen en de productie te verhogen om Rusland met nog lagere olieprijzen onder druk te zetten.

Meer uit Financieel

Amsterdam-Rijnkanaal gaat 's nachts dicht voor grote schepen

AMSTERDAM (ANP) - Grote binnenvaartschepen en schepen die bepaalde gevaarlijke stoffen vervoeren, mogen vanaf 1 september 's nachts niet door het Amsterdam-Rijnkanaal varen, meldt Rijkswaterstaat. Dat besluit is genomen omdat er een personeelstekort bij de scheepvaartbegeleiding is.

35 minuten geleden
Bonden gaan door met voorbereiden acties beveiligers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vakbonden gaan na een "verkennend gesprek" met Schiphol door met de voorbereiding van nieuwe werkonderbrekingen van beveiligers op de luchthaven. Reizigers moesten dinsdag en woensdag al rekening houden met langere wachttijden bij de security om stakende beveiligers.

59 minuten geleden
Axios: VS willen deels eigenaar worden van oliereserves Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ​De Verenigde Staten willen deels eigenaar worden van de oliereserves van Venezuela, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump zou in vergaande onderhandelingen zijn met de interimregering in Caracas over het nemen van een belang.

1 uur geleden
VEB wil opheldering Arcadis over afwijzen overnamevoorstellen

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft ingenieursbureau Arcadis om opheldering gevraagd over het herhaaldelijk afwijzen van overnamevoorstellen. Arcadis wees biedingen van het Canadese bedrijf WSP Global tot twee keer toe af. De beleggersclub wil van het bestuur en de commissarissen weten hoe zij beide toenaderingspogingen hebben beoordeeld en of het proces "met open vizier" is doorlopen.

2 uur geleden
Europese beurzen omlaag ondanks enthousiasme na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn donderdag overwegend met kleine verliezen de handel uitgegaan. Op Wall Street zorgden nieuwe resultaten van chipconcern Nvidia voor hernieuwd enthousiasme over techaandelen. Maar in Europa bleven beleggers meer met hun hoofd bij andere zaken.

3 uur geleden
Kwallen leggen opnieuw reactoren van Franse kerncentrale stil

GRAVELINES (ANP/DPA) - Kwallen hebben er opnieuw voor gezorgd dat reactoren van een kerncentrale in Frankrijk zijn stilgezet. De dieren zorgden er eerder deze maand ook al voor dat de grootste Franse kerncentrale niet op volledige capaciteit kon draaien.

4 uur geleden
Beurswaarde Nvidia met honderden miljarden omhoog na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.

5 uur geleden