Recordstijging aantal coronadoden VS afgelopen 24 uur
BALTIMORE (ANP) - In de Verenigde Staten zijn in de afgelopen 24 uur 2228 doden als gevolg van het coronavirus geregistreerd. Dat meldt de Johns Hopkins Universiteit in Baltimore op basis van een dagelijkse telling. Niet eerder werden op een dag zo veel sterfgevallen gemeld.
De nieuwe cijfers betekenen een flinke stijging van het aantal dagelijkse coronadoden nadat de afgelopen twee dagen juist een lichte daling te zien was. Op zondag en maandag stierven ongeveer 1500 mensen in de VS aan het virus.
In totaal zijn nu 25.757 coronapatiënten in het land overleden, het hoogste dodental wereldwijd. Meer dan 600.000 mensen zijn besmet met het virus in de VS.
Meer uit Buitenland
BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
4 uur geleden