Recordstanden Wall Street door optimisme over bedrijfswinsten
NEW YORK (AFN/RTR) - Alle drie de grote beursgraadmeters in New York zijn vrijdag op records gesloten. Beleggers waren optimistisch gestemd omdat bedrijven deze cijferperiode over het algemeen goede resultaten overleggen. Ze lieten hun stemming zelfs niet verpesten door een wat tegenvallend cijfer over de bedrijvigheid van de Amerikaanse dienstensector of het toenemende aantal coronabesmettingen in veel landen door de Delta-variant van het coronavirus.
Socialemediabedrijven Snap (plus 23,8 procent) en Twitter (plus 3,1 procent) behoorden tot de smaakmakers op Wall Street na sterke cijfers. Ook grote techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Amazon en Apple, die volgende week pas de boeken openden, werden hoger gezet. Die zwaargewichten stegen tot 3,6 procent.
De Dow-Jonesindex won 0,7 procent en sloot daardoor voor het eerst boven de 35.000 punten: 35.061,55 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 4411,79 punten en technologiebeurs Nasdaq ging ook 1 procent omhoog, tot 14.836,99 punten.
Snap
Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zette ruim twee keer zo veel omzet in de boeken als in hetzelfde kwartaal vorig jaar en trok ook meer gebruikers naar zijn app. Daardoor verdiende het bedrijf meer aan adverteerders. De cijfers waren aanzienlijk beter dan beleggers hadden voorzien. Ook Twitter profiteerde van meer gebruikers en meer advertentie-inkomsten.
Chipfabrikant Intel speelde juist 5,3 procent kwijt. Intel boekte ondanks de wereldwijde schaarste aan chips in het tweede kwartaal een licht lagere omzet dan een jaar eerder. Vooral de verkopen van de divisie die onderdelen levert voor datacenters bleven achter.
American Express
Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen waren creditcardmaatschappij American Express (plus 1,3 procent), oliedienstverlener Schlumberger (plus 1,5 procent) en industrieconcern Honeywell (min 1,5 procent).
Daarnaast maakten farmaceuten Pfizer (plus 0,5 procent) en BioNTech (plus 0,4 procent) bekend dat ze 200 miljoen extra coronavaccins zullen leveren aan de Verenigde Staten. Rivaal Moderna steeg 7,8 procent nadat de Europese Geneesmiddelenautoriteit EMA het coronavaccin van dat bedrijf goed had gekeurd voor tieners.
Magna
Het Canadese autobedrijf Magna neemt Veoneer, dat zich toelegt op systemen voor zelfrijdende auto's, over voor 3,8 miljard dollar. Magna werd 4,8 procent lager gezet, Veoneer steeg juist ruim 56 procent.
De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1760 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 72,05 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs, tot 74,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
7 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
10 uur geleden