Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordstanden Wall Street door optimisme over bedrijfswinsten

Recordstanden Wall Street door optimisme over bedrijfswinsten

NEW YORK (AFN/RTR) - Alle drie de grote beursgraadmeters in New York zijn vrijdag op records gesloten. Beleggers waren optimistisch gestemd omdat bedrijven deze cijferperiode over het algemeen goede resultaten overleggen. Ze lieten hun stemming zelfs niet verpesten door een wat tegenvallend cijfer over de bedrijvigheid van de Amerikaanse dienstensector of het toenemende aantal coronabesmettingen in veel landen door de Delta-variant van het coronavirus.

Socialemediabedrijven Snap (plus 23,8 procent) en Twitter (plus 3,1 procent) behoorden tot de smaakmakers op Wall Street na sterke cijfers. Ook grote techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Amazon en Apple, die volgende week pas de boeken openden, werden hoger gezet. Die zwaargewichten stegen tot 3,6 procent.

De Dow-Jonesindex won 0,7 procent en sloot daardoor voor het eerst boven de 35.000 punten: 35.061,55 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 4411,79 punten en technologiebeurs Nasdaq ging ook 1 procent omhoog, tot 14.836,99 punten.

Snap

Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zette ruim twee keer zo veel omzet in de boeken als in hetzelfde kwartaal vorig jaar en trok ook meer gebruikers naar zijn app. Daardoor verdiende het bedrijf meer aan adverteerders. De cijfers waren aanzienlijk beter dan beleggers hadden voorzien. Ook Twitter profiteerde van meer gebruikers en meer advertentie-inkomsten.

Chipfabrikant Intel speelde juist 5,3 procent kwijt. Intel boekte ondanks de wereldwijde schaarste aan chips in het tweede kwartaal een licht lagere omzet dan een jaar eerder. Vooral de verkopen van de divisie die onderdelen levert voor datacenters bleven achter.

American Express

Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen waren creditcardmaatschappij American Express (plus 1,3 procent), oliedienstverlener Schlumberger (plus 1,5 procent) en industrieconcern Honeywell (min 1,5 procent).

Daarnaast maakten farmaceuten Pfizer (plus 0,5 procent) en BioNTech (plus 0,4 procent) bekend dat ze 200 miljoen extra coronavaccins zullen leveren aan de Verenigde Staten. Rivaal Moderna steeg 7,8 procent nadat de Europese Geneesmiddelenautoriteit EMA het coronavaccin van dat bedrijf goed had gekeurd voor tieners.

Magna

Het Canadese autobedrijf Magna neemt Veoneer, dat zich toelegt op systemen voor zelfrijdende auto's, over voor 3,8 miljard dollar. Magna werd 4,8 procent lager gezet, Veoneer steeg juist ruim 56 procent.

De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1760 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 72,05 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs, tot 74,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV dreigt met meer ov-acties na zomer tegen kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met meer en langere acties na de zomer tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid, in navolging van de landelijke staking in het openbaar vervoer woensdagochtend. Volgens de bond is dit een eerste waarschuwing aan het kabinet.

18 minuten geleden
Een vijfde van Duitsers kan geen weekje zomervakantie betalen

WIESBADEN (ANP/DPA) - Iets meer dan een vijfde (21 procent) van de Duitsers heeft niet genoeg geld om een weekje buitenshuis op zomervakantie te gaan. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat komt volgens het bureau neer op een totaal van 17,3 miljoen mensen. Vooral eenoudergezinnen worden geraakt. Daarvan zegt 39 procent een week vakantie niet te kunnen betalen.

28 minuten geleden
Nederland sluit zich aan bij Amerikaanse AI-alliantie

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij het door de Verenigde Staten geleide Pax Silica om de toevoerketen voor de chipsindustrie en AI veilig te stellen. Het in december gelanceerde initiatief moet de deelnemende landen minder afhankelijk maken van China.

31 minuten geleden
Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

APELDOORN (ANP) - Tuinen van woningen in Nederland zijn gemiddeld voor bijna de helft verhard met verstening en bijna een vijfde is zelfs voor meer dan driekwart versteend. Dat meldt verzekeraar Centraal Beheer in een analyse op basis van gegevens van ongeveer 5 miljoen woningen met een tuin. Centraal Beheer stelt dat een kleine vergroening van tuinen al een groot verschil kan maken bij extreem weer zoals hitte en zware regenval. Groenere tuinen kunnen beter regenwater opnemen en zorgen voor meer verkoeling.

2 uur geleden
Beurs in Amsterdam opent fors lager na techuitverkoop in Seoul

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.

2 uur geleden
Arbodiensten: werkgevers moeten zich voorbereiden op hitte

UTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.

3 uur geleden
Heineken benoemt koffiebaas Oliveira tot nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.

3 uur geleden