Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordstanden Wall Street door optimisme over bedrijfswinsten

Recordstanden Wall Street door optimisme over bedrijfswinsten

NEW YORK (AFN/RTR) - Alle drie de grote beursgraadmeters in New York zijn vrijdag op records gesloten. Beleggers waren optimistisch gestemd omdat bedrijven deze cijferperiode over het algemeen goede resultaten overleggen. Ze lieten hun stemming zelfs niet verpesten door een wat tegenvallend cijfer over de bedrijvigheid van de Amerikaanse dienstensector of het toenemende aantal coronabesmettingen in veel landen door de Delta-variant van het coronavirus.

Socialemediabedrijven Snap (plus 23,8 procent) en Twitter (plus 3,1 procent) behoorden tot de smaakmakers op Wall Street na sterke cijfers. Ook grote techbedrijven als Google-moeder Alphabet, Amazon en Apple, die volgende week pas de boeken openden, werden hoger gezet. Die zwaargewichten stegen tot 3,6 procent.

De Dow-Jonesindex won 0,7 procent en sloot daardoor voor het eerst boven de 35.000 punten: 35.061,55 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 4411,79 punten en technologiebeurs Nasdaq ging ook 1 procent omhoog, tot 14.836,99 punten.

Snap

Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, zette ruim twee keer zo veel omzet in de boeken als in hetzelfde kwartaal vorig jaar en trok ook meer gebruikers naar zijn app. Daardoor verdiende het bedrijf meer aan adverteerders. De cijfers waren aanzienlijk beter dan beleggers hadden voorzien. Ook Twitter profiteerde van meer gebruikers en meer advertentie-inkomsten.

Chipfabrikant Intel speelde juist 5,3 procent kwijt. Intel boekte ondanks de wereldwijde schaarste aan chips in het tweede kwartaal een licht lagere omzet dan een jaar eerder. Vooral de verkopen van de divisie die onderdelen levert voor datacenters bleven achter.

American Express

Andere grote bedrijven die met cijfers kwamen waren creditcardmaatschappij American Express (plus 1,3 procent), oliedienstverlener Schlumberger (plus 1,5 procent) en industrieconcern Honeywell (min 1,5 procent).

Daarnaast maakten farmaceuten Pfizer (plus 0,5 procent) en BioNTech (plus 0,4 procent) bekend dat ze 200 miljoen extra coronavaccins zullen leveren aan de Verenigde Staten. Rivaal Moderna steeg 7,8 procent nadat de Europese Geneesmiddelenautoriteit EMA het coronavaccin van dat bedrijf goed had gekeurd voor tieners.

Magna

Het Canadese autobedrijf Magna neemt Veoneer, dat zich toelegt op systemen voor zelfrijdende auto's, over voor 3,8 miljard dollar. Magna werd 4,8 procent lager gezet, Veoneer steeg juist ruim 56 procent.

De euro was 1,1774 dollar waard, tegenover 1,1760 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 72,05 dollar. Brentolie steeg 0,4 procent in prijs, tot 74,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zorgen om oplopende olieprijs bezorgen Wall Street verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.

1 uur geleden
Apple onthult eerste vouwbare iPhone voor 1999 dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.

3 uur geleden
Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

4 uur geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

4 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

6 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

6 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

6 uur geleden