Records S&P 500 en Nasdaq ondanks stop handelsoverleg VS-Canada
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq nieuw recordstanden bereikten. De hoofdgraadmeters op Wall Street gaven eerder op de dag wel wat van de koerswinsten prijs na het nieuws dat president Donald Trump per direct de handelsgesprekken met Canada stopt. Later trokken de indices weer aan.
Trump schreef op zijn socialemediaplatform Truth Social dat de handelsgesprekken worden gestopt vanwege een Canadese belasting op digitale diensten. Hij schreef dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd. Volgens Trump is die belasting op digitale diensten een "directe en openlijke aanval" op de Verenigde Staten. De belasting geldt onder meer voor diensten van Amerikaanse techbedrijven.
De S&P 500 steeg 0,5 procent tot 6173,07 punten en de Nasdaq won ook 0,5 procent, tot 20.273,46 punten. De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 1 procent op 43.819,27 punten.
Exportbeperkingen
De handel kreeg onder meer steun van breder optimisme aan het handelsfront. China bevestigde vrijdag dat een voorlopige handelsdeal met de VS rond is. China zei toe weer zeldzame aardmetalen te leveren, die belangrijk zijn voor tal van technologische toepassingen. De VS heffen bepaalde exportbeperkingen tegen China op. Ook zei handelsminister Howard Lutnick dat Washington op het punt staat overeenkomsten te sluiten met andere grote handelspartners.
Vrijdag werd ook bekend dat de Amerikaanse consumentenbestedingen in mei onverwacht licht zijn gedaald. Wel is het consumentenvertrouwen vorige maand flink verbeterd door afnemende zorgen bij Amerikaanse huishoudens over een hoge inflatie als gevolg van de Trump-heffingen.
Nike sprong ruim 15 procent omhoog. De sportkledingfabrikant zag de omzet en winst in het afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. Het bedrijf wil daarnaast minder sportkleding voor de Amerikaanse markt in China laten maken vanwege de importheffingen van Trump.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
19 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
46 minuten geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.
3 uur geleden