Recordreeks van Hiddink begint nu zelfs bij trainer Bosz te leven
EINDHOVEN (ANP) - De recordreeks die Peter Bosz met PSV neer kan zetten, begint nu ook bij de trainer zelf te leven. "Het komt nu wel dichtbij, hoe mooi zou dat zijn?", aldus Bosz na de zege van 2-0 op sc Heerenveen tegen ESPN.
PSV heeft nu de eerste vijftien competitiewedstrijden in de Eredivisie gewonnen. Onder leiding van Guus Hiddink deden de Eindhovenaren het in het seizoen 1987/1988, met zeventien achtereenvolgende zeges, nog beter.
Sc Heerenveen kreeg in het eerste gedeelte van de eerste helft een paar goede kansen. "Ik had al tegen mijn spelers gezegd dat ik dacht dat het een lastige wedstrijd zou worden", zei Bosz. "We hebben na de zege bij Feyenoord het ene na het andere compliment gekregen en Heerenveen is een ingespeelde ploeg. Het lag in de eerste helft te open bij ons, we hielden het niet compact. Heerenveen heeft het ons lastig gemaakt. Doordat het lang 1-0 bleef, zat ik niet rustig op de bank."
Bosz gaat dinsdag in de ontmoeting met Arsenal in de Champions League, waar sportief gezien niets meer op het spel staat, spelers sparen. Dat meldde hij op de persconferentie na afloop van het duel met Heerenveen. "De kleine blessures hebben wel met wat vermoeidheid te maken. Dat is ook logisch met het spelen van twee wedstrijden in een week. Dat ga je op een gegeven moment wel voelen."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
3 uur geleden