Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordreeks Dow en S&P ten einde

Recordreeks Dow en S&P ten einde

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag bij het slot een gemengd beeld zien. De leidende Dow-Jonesindex en de brede S&P 500 zagen hun recordreeks van de voorbije dagen ten einde komen. De Nasdaq zette zijn opmars wel voort. Beleggers hadden bovengemiddelde aandacht voor winkelbedrijven na tegenvallende cijfers van doe-het-zelfketen Home Depot en warenhuisketen Kohl's.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,4 procent lager op 27.934,02 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 3120,18 punten en de Nasdaq won 0,2 procent tot 8570,66 punten. De technologiegraadmeter werd onder meer vooruit geholpen door winsten bij Facebook en Broadcom. Die plussen compenseerden voor de min van Qualcomm na een investeerdersbijeenkomst.

Beleggers bleven gespitst op ontwikkelingen rond het handelsoverleg tussen China en de VS. In het Witte Huis zou driftig worden overlegd over ofwel tarieven die van tafel moeten ofwel tarieven die met procentpunten moeten worden verlaagd om tot een akkoord met Peking te komen. Het bijna-akkoord in mei zou als blauwdruk dienen voor de huidige onderhandelingen.

Lowe's

Home Depot leverde 5,4 procent aan beurswaarde in. De klusketen heeft in het derde kwartaal naar eigen zeggen teleurstellende verkoopcijfers in de boeken gezet. De omzetprognoses voor het gehele boekjaar worden opnieuw verlaagd. Branchegenoot Lowe's (min 1,4 procent) ging in het kielzog meer omlaag. Warenhuisketen Kohl's kwam met een winstalarm. Het aandeel verloor bijna een vijfde.

Boeing (min 0,7 procent) zag een eerdere winst verdampen. Het positivisme over meerdere orders voor zijn gewraakte 737 MAX-toestellen werd overstemd door opmerkingen van de National Transportation Safety Board (NTSB). De toezichthouder kwam met een aanbeveling voor het herontwerpen van een onderdeel van de 737 NG-toestellen na een dodelijk ongeluk vorig jaar.

Uber

Uber won 1,1 procent. Het bedrijf achter de taxi-app kreeg op zijn beurt kritiek van de NTSB vanwege veiligheidskwesties na een dodelijk ongeluk met een zelfrijdende auto vorig jaar.

De euro was 1,1078 dollar waard tegen 1,1081 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent goedkoper op 55,20 dollar. Brentolie zakte 2,5 procent in prijs tot 60,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hermès groeit ondanks tegenwind in Midden-Oosten en China

PARIJS (ANP) - De Franse maker van luxegoederen Hermès, vooral bekend van zijn zijden sjaals en peperdure tassen, heeft de verkopen in de eerste helft van dit jaar weten op te voeren. Het modehuis had wel veel last van de oorlog in het Midden-Oosten, waar veel vermogende klanten luxeproducten kopen.

23 minuten geleden
Proef met laadplekken waar ook brandstofauto's mogen parkeren

AMSTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Vattenfall gaat een proef doen in Noord-Brabant en Limburg waarbij openbare laadplekken niet langer uitsluitend zijn bestemd voor elektrische auto's. Op geselecteerde locaties mogen ook automobilisten met een diesel- of benzineauto parkeren, zonder risico op een boete.

1 uur geleden
Duitse autofabrikant BMW schrapt 8000 banen, zeggen bronnen

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse autofabrikant BMW gaat 8000 banen schrappen, melden ingewijden tegenover het Duitse persbureau DPA. De banen verdwijnen door natuurlijk personeelsverloop en een vrijwillige ontslagregeling.

2 uur geleden
Brouwers verkopen minder bier, sector 'zwaar onder druk'

DEN HAAG (ANP) - Brouwers hebben in de eerste helft van het jaar opnieuw minder bier verkocht. Volgens brancheorganisatie Nederlandse Brouwers staat de biersector "zwaar onder druk". De brouwers vrezen dat de aangekondigde verhoging van de bieraccijns per 1 januari volgend jaar de terugloop zal verergeren.

2 uur geleden
Chipbedrijf ASMI zakt op Damrak na resultaten, IMCD wint

AMSTERDAM (ANP) - ASMI behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs, ondanks sterke resultaten. De chiptoeleverancier profiteerde afgelopen kwartaal opnieuw van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) en boekte een omzet van meer dan 1 miljard euro. Topman Hichem M'Saad sprak van een sterk kwartaal. Ook werd ASMI positiever over de omzet in 2027 dankzij de aanhoudende sterke orderontvangst dit jaar.

2 uur geleden
Porsche boekt fors hogere winst dankzij duurdere modellen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Na een moeilijke periode lijkt Porsche financieel de weg omhoog weer te hebben ingezet. De winst van de sportautofabrikant uit Stuttgart steeg in de eerste jaarhelft met 34 procent tot 1,35 miljard euro.

2 uur geleden
Toyota legt productie drie fabrieken dagen stil om aardbeving

TOYOTA CITY (ANP/RTR) - Toyota legt de werkzaamheden bij drie fabrieken in het zuiden van Japan tot vrijdag stil vanwege de zware aardbeving van dinsdag. Dat besluit heeft het autoconcern woensdag genomen, amper enkele uren nadat de dinsdag al gestaakte productie juist weer was hervat. Toyota wil de tijd nemen om de gevolgen voor leveranciers en logistiek te beoordelen.

3 uur geleden