Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordpoging atleet Farah bij 44e Memorial Van Damme

Recordpoging atleet Farah bij 44e Memorial Van Damme

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Viervoudig olympisch kampioen Mo Farah gaat bij de 44e Memorial Van Damme op 4 september in Brussel een recordpoging doen. De Britse hardloper wil samen met zijn Belgische trainingspartner Bashir Abdi het werelduurrecord aanvallen. Dat staat sinds juni 2007 op naam van de Ethiopische atletieklegende Haile Gebrselassie met 21 kilometer en 285 meter.

Voordat de mannen van start gaan, doen de vrouwen eveneens een aanval op het uurrecord. Dat staat sinds 2008 op naam van de Ethiopische Dire Tune met 18 kilometer en 517 meter. Haar landgenoten Yeshaneh Ababel, de wereldrecordhoudster op de halve marathon, en Birhane Dibaba, vorig jaar winnares van de halve marathon van Kopenhagen, gaan de uitdaging aan.

Naast beide recordpogingen staan er in Brussel nog een aantal andere atletiekwedstrijden op het programma. De Memorial Van Damme is één van de eerste grote sportevenementen die in België na de coronacrisis wordt gehouden. Dat gebeurt met een extra veiligheids- en gezondheidsprotocol.

Goed voorbereid

"We hopen dat we enkele duizenden toeschouwers zullen mogen ontvangen", liet directeur Cédric Van Branteghem van het Belgische atletiekfestijn weten. "We zijn er in elk geval goed op voorbereid. We zullen ons uiteraard conformeren aan wat de autoriteiten beslissen, maar we kunnen veilig zowat 9000 mensen ontvangen."

Op de tribunes zal voor het publiek overal de veilige afstand van 1,5 meter worden aangehouden. Op de gangen in het stadion zal overal eenrichtingsverkeer gelden waarbij stewards voor een geleidelijke doorstroming van de bezoekers moeten zorgen. Er zullen geen eet- en drankkraampjes staan, iedere toeschouwer krijgt bij binnenkomst een drankje en een snack.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

4 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

6 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

7 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

8 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

8 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden