Recordpoging atleet Farah bij 44e Memorial Van Damme
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Viervoudig olympisch kampioen Mo Farah gaat bij de 44e Memorial Van Damme op 4 september in Brussel een recordpoging doen. De Britse hardloper wil samen met zijn Belgische trainingspartner Bashir Abdi het werelduurrecord aanvallen. Dat staat sinds juni 2007 op naam van de Ethiopische atletieklegende Haile Gebrselassie met 21 kilometer en 285 meter.
Voordat de mannen van start gaan, doen de vrouwen eveneens een aanval op het uurrecord. Dat staat sinds 2008 op naam van de Ethiopische Dire Tune met 18 kilometer en 517 meter. Haar landgenoten Yeshaneh Ababel, de wereldrecordhoudster op de halve marathon, en Birhane Dibaba, vorig jaar winnares van de halve marathon van Kopenhagen, gaan de uitdaging aan.
Naast beide recordpogingen staan er in Brussel nog een aantal andere atletiekwedstrijden op het programma. De Memorial Van Damme is één van de eerste grote sportevenementen die in België na de coronacrisis wordt gehouden. Dat gebeurt met een extra veiligheids- en gezondheidsprotocol.
Goed voorbereid
"We hopen dat we enkele duizenden toeschouwers zullen mogen ontvangen", liet directeur Cédric Van Branteghem van het Belgische atletiekfestijn weten. "We zijn er in elk geval goed op voorbereid. We zullen ons uiteraard conformeren aan wat de autoriteiten beslissen, maar we kunnen veilig zowat 9000 mensen ontvangen."
Op de tribunes zal voor het publiek overal de veilige afstand van 1,5 meter worden aangehouden. Op de gangen in het stadion zal overal eenrichtingsverkeer gelden waarbij stewards voor een geleidelijke doorstroming van de bezoekers moeten zorgen. Er zullen geen eet- en drankkraampjes staan, iedere toeschouwer krijgt bij binnenkomst een drankje en een snack.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
19 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geleden