Recordopkomst bij vroeg stemmen Zuid-Korea
SEOUL (ANP/DPA) - Een recordaantal Zuid-Koreanen heeft tijdens de coronacrisis gebruikgemaakt van de mogelijkheid om alvast te stemmen voor de komende parlementsverkiezingen. Bijna 27 procent van de circa 44 miljoen kiezers heeft al gestemd, meldt de kiescommissie. Dat is 0,6 procent meer dan bij de presidentsverkiezing van 2017.
De hoge opkomst heeft volgens Zuid-Koreaanse media vermoedelijk te maken met de coronacrisis. Zuid-Koreanen verwachten dat het bij de verkiezingen op woensdag drukker zal zijn bij stembureaus. Daarom gingen veel mensen vrijdag en zaterdag alvast stemmen. Bij stembureaus stonden toen rijen met mensen die mondkapjes droegen. Zij moesten daar wel hun temperatuur laten meten.
In Zuid-Korea is bij meer dan 10.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Het aantal nieuwe besmettingen dat aan het licht komt, vertoont wel een dalende lijn. De autoriteiten maakten maandag bekend dat in een dag tijd 25 coronagevallen zijn gemeld. Op het hoogtepunt van de uitbraak in februari waren in een etmaal nog 909 besmettingen gemeld, bericht persbureau Yonhap.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.
40 minuten geledenRAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
1 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
3 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense defensieminister Jevheni Chmara zegt dat de verbinding met Starlink "stabiel" is. Oekraïne maakte deze maand melding van beperkingen bij het gebruik van het satellietinternetnetwerk.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door tyfoon Champi in Taiwan is opgelopen naar vijfhonderd. Eerder was al bekend dat één persoon om het leven is gekomen. Zo'n 56.000 huishoudens zitten zonder stroom.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De eerste klinische proef voor een ebolavaccin is vrijdag van start gegaan in de Democratische Republiek Congo, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie. Het Afrikaanse land wordt geteisterd door een uitbraak van het virus.
7 uur geleden