Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

AALSMEER (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland had in 2021 een recordomzet van 5,6 miljard euro. Dat kwam volgens de bloemenveiling "volledig" door hogere prijzen. Die lagen vorig jaar gemiddeld ruim 20 procent hoger dan in 2019, het laatste jaar voor de crisis. Zowel snijbloemen, kamerplanten als tuinplanten werden duurder. Tuinders berekenden hogere kosten voor onder meer energie door aan de consument, aldus de veiling.

De bloemenindustrie heeft al langer last van de stijgende energieprijzen. Duurder transport (zo'n 85 procent van wat verhandeld wordt gaat naar het buitenland) en hogere energieprijzen in Nederland hebben volgens de veiling een prijsopdrijvend effect. "Sommige kwekers zetten de temperatuur in de kassen soms al lager of laten de kas gedeeltelijk leeg. Dat leidt tot minder producten en dus een hogere prijs", aldus de zegsman.

Brancheorganisatie Glastuinbouw Nederland zei eerder te verwachten dat consumenten door de stijgende energieprijzen op termijn waarschijnlijk meer moeten gaan betalen. Volgens de organisatie heeft het merendeel van de bedrijven last van de hoge gasprijs. Een groot deel van de sector koopt gas per dag in, waardoor het verwarmen van kassen veel duurder is geworden. Tuinders hebben behalve warmte ook energie nodig. Een stijging van die kosten vertaalt zich ook naar hogere productiekosten.

Stijgende energieprijzen

Royal FloraHolland maakt zich zorgen om de stijgende energieprijzen en hoopt dat het nieuwe kabinet nu vaart maakt met "stimulerend beleid" zodat kwekers duurzamer kunnen produceren. Investeringen daarvoor zijn fors en de huidige subsidies zijn volgens de veiling niet goed geregeld.

In totaal verkocht de bloemenveiling vorig jaar 12,1 miljard bloemen en planten en kwam de omzet 800 miljoen euro hoger uit dan in recordjaar 2019. Toen werden er 12,3 miljard stuks verkocht. In 2020, het jaar dat de coronapandemie uitbrak, daalde de omzet naar 4,7 miljard euro en werden er 11,4 miljard bloemen en planten verkocht. Toen sloot het veilingbedrijf het jaar nog af met een verlies van 5,8 miljoen euro. De prijzen lagen destijds weliswaar in doorsnee dik 5 procent hoger, maar in de periode maart tot en met mei werden er door de pandemie veel minder bloemen en planten verkocht.

Royal FloraHolland verhandelt bloemen ook digitaal, via onlinemarktplaats Floriday. Daar bedroeg de omzet vorig jaar meer dan 1 miljard euro. Wekelijks zijn meer dan 4000 kwekers en kopers uit meer dan 45 landen actief op de marktplaats.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt lager, JPMorgan verliest na resultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.

2 uur geleden
Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

3 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

4 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

6 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

6 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

9 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

9 uur geleden