Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

AALSMEER (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland had in 2021 een recordomzet van 5,6 miljard euro. Dat kwam volgens de bloemenveiling "volledig" door hogere prijzen. Die lagen vorig jaar gemiddeld ruim 20 procent hoger dan in 2019, het laatste jaar voor de crisis. Zowel snijbloemen, kamerplanten als tuinplanten werden duurder. Tuinders berekenden hogere kosten voor onder meer energie door aan de consument, aldus de veiling.

De bloemenindustrie heeft al langer last van de stijgende energieprijzen. Duurder transport (zo'n 85 procent van wat verhandeld wordt gaat naar het buitenland) en hogere energieprijzen in Nederland hebben volgens de veiling een prijsopdrijvend effect. "Sommige kwekers zetten de temperatuur in de kassen soms al lager of laten de kas gedeeltelijk leeg. Dat leidt tot minder producten en dus een hogere prijs", aldus de zegsman.

Brancheorganisatie Glastuinbouw Nederland zei eerder te verwachten dat consumenten door de stijgende energieprijzen op termijn waarschijnlijk meer moeten gaan betalen. Volgens de organisatie heeft het merendeel van de bedrijven last van de hoge gasprijs. Een groot deel van de sector koopt gas per dag in, waardoor het verwarmen van kassen veel duurder is geworden. Tuinders hebben behalve warmte ook energie nodig. Een stijging van die kosten vertaalt zich ook naar hogere productiekosten.

Stijgende energieprijzen

Royal FloraHolland maakt zich zorgen om de stijgende energieprijzen en hoopt dat het nieuwe kabinet nu vaart maakt met "stimulerend beleid" zodat kwekers duurzamer kunnen produceren. Investeringen daarvoor zijn fors en de huidige subsidies zijn volgens de veiling niet goed geregeld.

In totaal verkocht de bloemenveiling vorig jaar 12,1 miljard bloemen en planten en kwam de omzet 800 miljoen euro hoger uit dan in recordjaar 2019. Toen werden er 12,3 miljard stuks verkocht. In 2020, het jaar dat de coronapandemie uitbrak, daalde de omzet naar 4,7 miljard euro en werden er 11,4 miljard bloemen en planten verkocht. Toen sloot het veilingbedrijf het jaar nog af met een verlies van 5,8 miljoen euro. De prijzen lagen destijds weliswaar in doorsnee dik 5 procent hoger, maar in de periode maart tot en met mei werden er door de pandemie veel minder bloemen en planten verkocht.

Royal FloraHolland verhandelt bloemen ook digitaal, via onlinemarktplaats Floriday. Daar bedroeg de omzet vorig jaar meer dan 1 miljard euro. Wekelijks zijn meer dan 4000 kwekers en kopers uit meer dan 45 landen actief op de marktplaats.

Meer uit Financieel

Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

31 minuten geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

33 minuten geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

1 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

1 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

3 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

3 uur geleden
Musk: Tesla gaat in 2027 robots verkopen aan particulieren

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.

4 uur geleden