Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

Recordomzet voor bloemenveiling Royal FloraHolland in 2021

AALSMEER (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland had in 2021 een recordomzet van 5,6 miljard euro. Dat kwam volgens de bloemenveiling "volledig" door hogere prijzen. Die lagen vorig jaar gemiddeld ruim 20 procent hoger dan in 2019, het laatste jaar voor de crisis. Zowel snijbloemen, kamerplanten als tuinplanten werden duurder. Tuinders berekenden hogere kosten voor onder meer energie door aan de consument, aldus de veiling.

De bloemenindustrie heeft al langer last van de stijgende energieprijzen. Duurder transport (zo'n 85 procent van wat verhandeld wordt gaat naar het buitenland) en hogere energieprijzen in Nederland hebben volgens de veiling een prijsopdrijvend effect. "Sommige kwekers zetten de temperatuur in de kassen soms al lager of laten de kas gedeeltelijk leeg. Dat leidt tot minder producten en dus een hogere prijs", aldus de zegsman.

Brancheorganisatie Glastuinbouw Nederland zei eerder te verwachten dat consumenten door de stijgende energieprijzen op termijn waarschijnlijk meer moeten gaan betalen. Volgens de organisatie heeft het merendeel van de bedrijven last van de hoge gasprijs. Een groot deel van de sector koopt gas per dag in, waardoor het verwarmen van kassen veel duurder is geworden. Tuinders hebben behalve warmte ook energie nodig. Een stijging van die kosten vertaalt zich ook naar hogere productiekosten.

Stijgende energieprijzen

Royal FloraHolland maakt zich zorgen om de stijgende energieprijzen en hoopt dat het nieuwe kabinet nu vaart maakt met "stimulerend beleid" zodat kwekers duurzamer kunnen produceren. Investeringen daarvoor zijn fors en de huidige subsidies zijn volgens de veiling niet goed geregeld.

In totaal verkocht de bloemenveiling vorig jaar 12,1 miljard bloemen en planten en kwam de omzet 800 miljoen euro hoger uit dan in recordjaar 2019. Toen werden er 12,3 miljard stuks verkocht. In 2020, het jaar dat de coronapandemie uitbrak, daalde de omzet naar 4,7 miljard euro en werden er 11,4 miljard bloemen en planten verkocht. Toen sloot het veilingbedrijf het jaar nog af met een verlies van 5,8 miljoen euro. De prijzen lagen destijds weliswaar in doorsnee dik 5 procent hoger, maar in de periode maart tot en met mei werden er door de pandemie veel minder bloemen en planten verkocht.

Royal FloraHolland verhandelt bloemen ook digitaal, via onlinemarktplaats Floriday. Daar bedroeg de omzet vorig jaar meer dan 1 miljard euro. Wekelijks zijn meer dan 4000 kwekers en kopers uit meer dan 45 landen actief op de marktplaats.

Meer uit Financieel

Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

23 minuten geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

24 minuten geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

1 uur geleden
Impact van oorlog Midden-Oosten op Heijmans is 'beheersbaar'

ROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.

1 uur geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht lastig 2028

ROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriƫle branches sprake van groei.

2 uur geleden
Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

10 uur geleden