Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordomzet voor Arcadis, een derde meer winst

Recordomzet voor Arcadis, een derde meer winst

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft vorig jaar een recordomzet behaald, maar zag de groei in het laatste kwartaal wel afzwakken. De operationele winst groeide in het afgelopen jaar met een derde tot 391 miljoen euro.

Arcadis profiteert al tijden van groeiende investeringen in de energietransitie en milieusanering, zoals de schoonmaak van vervuild water of grond heet. Het concern houdt zich onder meer bezig met het verduurzamen van bedrijfsgebouwen en helpt bedrijven met het ontwikkelen van duurzaamheidsstrategieën. Ook werkt Arcadis aan klimaatoplossingen.

"Arcadis heeft een recordprestatie geleverd in het vierde kwartaal en het volledige jaar 2023 en heeft alle belangrijke strategische doelstellingen voor 2021-2023 behaald", stelt topman Alan Brookes in een toelichting. Volgens hem is het bedrijf sterk gepositioneerd voor de toekomst.

De omzet van het bedrijf groeide vorig jaar met een kwart tot 3,8 miljard euro. In het vierde kwartaal bedroeg de groei 9 procent. Het orderboek, dat aangeeft hoeveel opdrachten Arcadis heeft, steeg naar recordhoogte. Arcadis deed vooral goede zaken in Europa en de Verenigde Staten. In China zijn de marktomstandigheden minder gunstig.

Meer uit Financieel

Onderzoeksbureau: toerismeverwachtingen VS krijgen tik door Trump

WASHINGTON (ANP) - De beleidsbeslissingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn slecht voor de toerisme-inkomsten in de Verenigde Staten, waarschuwt onderzoeksbureau Tourism Economics. Trumps besluiten hebben sommige potentiële buitenlandse bezoekers boos gemaakt en ook de angst aangewakkerd voor een stijging van de prijzen in het land en voor een ongunstige wisselkoers van de dollar voor bezoekers.

1 uur geleden
Weer een tegenslag voor Bayer in Roundup-zaak

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft opnieuw een tegenslag te verwerken gekregen in een reeks rechtszaken rond onkruidverdelger Roundup. Een jury in de Amerikaanse staat Georgia heeft Bayer veroordeeld tot het betalen van ruim 2 miljard dollar, omgerekend ruim 1,9 miljard euro, aan een eiser die beweerde dat Roundup kanker had veroorzaakt.

16 uur geleden
Italiaanse deal met Musks satellietdienst Starlink vastgelopen

ROME (ANP/RTR) - Onderhandelingen over een mogelijk contract tussen Elon Musks satellietdienst Starlink en de Italiaanse overheid zijn vastgelopen. Dat heeft de Italiaanse minister van Defensie zaterdag gezegd.

18 uur geleden
Canada wil interne handelsbarrières opheffen

TORONTO (ANP/RTR) - Canada kan de gevolgen van de Amerikaanse invoerheffingen compenseren door de handelsbeperkingen binnen het eigen land op te heffen, volgens de Canadese premier Mark Carney. Hij streeft naar vrije handel binnen het land per 1 juli, zei hij na een ontmoeting met provinciale en territoriale leiders.

19 uur geleden
Vluchten tussen Schiphol en Heathrow worden hervat

SCHIPHOL (ANP) - Vluchten tussen Schiphol en London Heathrow Airport worden zaterdag weer hervat. Schiphol ziet vooralsnog geen vertragingen en annuleringen bij de ongeveer dertig vluchten die voor zaterdag op de planning staan van en naar de drukste luchthaven van Europa, laat een woordvoerder weten.

20 uur geleden
Adviseur aan Hoge Raad: uitzendwerk moet niet permanent zijn

DEN HAAG (ANP) - Uitzendkrachten zouden niet permanent voor hetzelfde bedrijf moeten werken in die constructie. Als zo'n tijdelijk bedoelde uitzendovereenkomst jarenlang wordt ingezet kan dat leiden tot misbruik. Dit heeft een advocaat-generaal vrijdag geadviseerd aan de Hoge Raad.

1 dag geleden
VDL boekt minder omzet en winst door sluiting autofabriek Born

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL heeft vorig jaar minder omzet en winst geboekt. Het concern had onder meer last van de sluiting van zijn autofabriek in Born in Limburg, materiaaltekorten en uitgestelde leveringen van bussen.

1 dag geleden