Recordomzet voor Arcadis, een derde meer winst
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft vorig jaar een recordomzet behaald, maar zag de groei in het laatste kwartaal wel afzwakken. De operationele winst groeide in het afgelopen jaar met een derde tot 391 miljoen euro.
Arcadis profiteert al tijden van groeiende investeringen in de energietransitie en milieusanering, zoals de schoonmaak van vervuild water of grond heet. Het concern houdt zich onder meer bezig met het verduurzamen van bedrijfsgebouwen en helpt bedrijven met het ontwikkelen van duurzaamheidsstrategieën. Ook werkt Arcadis aan klimaatoplossingen.
"Arcadis heeft een recordprestatie geleverd in het vierde kwartaal en het volledige jaar 2023 en heeft alle belangrijke strategische doelstellingen voor 2021-2023 behaald", stelt topman Alan Brookes in een toelichting. Volgens hem is het bedrijf sterk gepositioneerd voor de toekomst.
De omzet van het bedrijf groeide vorig jaar met een kwart tot 3,8 miljard euro. In het vierde kwartaal bedroeg de groei 9 procent. Het orderboek, dat aangeeft hoeveel opdrachten Arcadis heeft, steeg naar recordhoogte. Arcadis deed vooral goede zaken in Europa en de Verenigde Staten. In China zijn de marktomstandigheden minder gunstig.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
32 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen woensdag hoger van start, geholpen door een meevallend Amerikaans inflatiecijfer. De zogeheten kerninflatie, exclusief voedsel en energie, kwam in augustus uit op 3 procent. Economen hadden gerekend op een stijging van het prijspeil van 3,3 procent.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Mercedes-Benz voert in Duitsland opnieuw een vrijwillige vertrekregeling in voor werknemers om de kosten te drukken. In sommige gevallen krijgen ook managers individuele aanbiedingen om te vertrekken, werd woensdag bekend.
3 uur geleden