Recordomzet voetbalclub Cambuur over seizoen 2021-2022
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur sluit het jaar met een positieve noot af. De Friese club bereikte over het seizoen 2021-2022 de hoogste omzet ooit, zo blijkt uit de jaarcijfers die de club publiceerde. De omzet bedroeg afgelopen seizoen 8,9 miljoen euro. Het was tevens de elfde keer in twaalf jaar tijd dat Cambuur zwarte cijfers boekte.
Mede dankzij de corona gerelateerde steunpakketten sloot de club het seizoen 2021-2022 af met een positief resultaat van 84.000 euro, het eigen vermogen steeg tot een positief saldo van 1.051.000 euro.
Cambuur startte in juli met de bouw van een nieuwe stadion, iets wat financieel directeur Gerald van den Belt aanhaalde in zijn toelichting bij de jaarcijfers. "Financieel gezien staat de club er goed en gezond voor, al hebben we richting het nieuwe stadion nog wel de nodige financiële uitdagingen. Daar gaan we met z’n allen de schouders onder zetten en als ik kijk naar alle mensen die zich momenteel met hart en ziel inzetten voor de club heb ik daar alle vertrouwen in", aldus Van den Belt.
Cambuur sloot het vorige seizoen af als nummer 9 van de Eredivisie, de hoogste eindklassering uit de clubhistorie. De club staat momenteel op de voorlaatste plaats. Onlangs moest trainer Henk de Jong zijn functie op doktersadvies neerleggen. Hij wordt opgevolgd door Sjors Ultee.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
34 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
6 uur geleden