Recordman Ronaldo: Portugal moet nu doorzetten
BOEDAPEST (ANP) - Cristiano Ronaldo werd in de uitverkochte Puskás Aréna veelvuldig uitgefloten door de Hongaarse fans. De Portugese vedette, die op dat vlak wel wat gewend is, bleef er in Boedapest vrijwel onverstoorbaar onder. Met twee late treffers had hij een groot aandeel in de toch nog ruim uitgevallen EK-zege in de openingswedstrijd van de titelhouder: 0-3.
"Het was belangrijk voor ons zelfvertrouwen om met een overwinning te beginnen aan het EK", sprak Ronaldo na afloop van zijn 22e EK-duel voldaan. "We moeten nu doorzetten."
Ronaldo werd tot man van de wedstrijd uitgeroepen. Hij had in Boedapest ook nog een paar records te vieren. De 36-jarige spits is nu de eerste speler die aan vijf EK's heeft deelgenomen. Ook is hij topscorer van alle EK's met elf doelpunten. "Het belangrijkste is dat we hebben gewonnen", zei Ronaldo in een poging om bescheiden te blijven. "Het was voor ons een moeilijke wedstrijd tegen een ploeg die sterk verdedigde. We hebben niettemin drie doelpunten kunnen maken. Ik ben mijn team dankbaar dat ik er daarvan twee voor mijn rekening kon nemen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
9 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
17 uur geleden