Recordlange periode van ruim twee jaar zonder ijsdag ten einde
DE BILT (ANP) - Meer dan twee jaar lang was er in Nederland geen ijsdag meer genoteerd, maar aan die recordlange periode van 762 dagen is nu een einde gekomen. Zaterdag werd het in De Bilt niet warmer dan -0,7 graden, meldt Weeronline.
Op 17 december 2022 werd er voor het laatst een officiële ijsdag gemeten. In heel 2023 en 2024 kwam de temperatuur op het hoofdstation gemiddeld over een hele dag niet onder nul. In 2023 werd het op 21 januari 0,1 graden en op 17 januari vorig jaar was het volgens het weerbureau precies 0,0 graden.
Gemiddeld wordt in het huidige klimaat de eerste ijsdag in het winterseizoen al op 27 december waargenomen. In deze klimaatperiode komen overigens in totaal zes ijsdagen voor. In de jaren tachtig waren dat er nog minstens tien en in de jaren vijftig bleef het op tien tot veertien dagen de hele dag vriezen.
Op 28 december was er wel al regionaal sprake van een lokale ijsdag. In Hoogeveen werd het toen niet warmer dan -0,3 graden en in Heino kwam het kwik niet verder dan -0,1 graden. Ook op 11 en 17 januari kwamen er regionaal al ijsdagen voor.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
49 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid en geblinddoekt afgevoerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.
2 uur geleden