Recordlange periode van ruim twee jaar zonder ijsdag ten einde
DE BILT (ANP) - Meer dan twee jaar lang was er in Nederland geen ijsdag meer genoteerd, maar aan die recordlange periode van 762 dagen is nu een einde gekomen. Zaterdag werd het in De Bilt niet warmer dan -0,7 graden, meldt Weeronline.
Op 17 december 2022 werd er voor het laatst een officiële ijsdag gemeten. In heel 2023 en 2024 kwam de temperatuur op het hoofdstation gemiddeld over een hele dag niet onder nul. In 2023 werd het op 21 januari 0,1 graden en op 17 januari vorig jaar was het volgens het weerbureau precies 0,0 graden.
Gemiddeld wordt in het huidige klimaat de eerste ijsdag in het winterseizoen al op 27 december waargenomen. In deze klimaatperiode komen overigens in totaal zes ijsdagen voor. In de jaren tachtig waren dat er nog minstens tien en in de jaren vijftig bleef het op tien tot veertien dagen de hele dag vriezen.
Op 28 december was er wel al regionaal sprake van een lokale ijsdag. In Hoogeveen werd het toen niet warmer dan -0,3 graden en in Heino kwam het kwik niet verder dan -0,1 graden. Ook op 11 en 17 januari kwamen er regionaal al ijsdagen voor.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
11 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
20 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
23 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
1 dag geleden