Recordlange periode van ruim twee jaar zonder ijsdag ten einde
DE BILT (ANP) - Meer dan twee jaar lang was er in Nederland geen ijsdag meer genoteerd, maar aan die recordlange periode van 762 dagen is nu een einde gekomen. Zaterdag werd het in De Bilt niet warmer dan -0,7 graden, meldt Weeronline.
Op 17 december 2022 werd er voor het laatst een officiƫle ijsdag gemeten. In heel 2023 en 2024 kwam de temperatuur op het hoofdstation gemiddeld over een hele dag niet onder nul. In 2023 werd het op 21 januari 0,1 graden en op 17 januari vorig jaar was het volgens het weerbureau precies 0,0 graden.
Gemiddeld wordt in het huidige klimaat de eerste ijsdag in het winterseizoen al op 27 december waargenomen. In deze klimaatperiode komen overigens in totaal zes ijsdagen voor. In de jaren tachtig waren dat er nog minstens tien en in de jaren vijftig bleef het op tien tot veertien dagen de hele dag vriezen.
Op 28 december was er wel al regionaal sprake van een lokale ijsdag. In Hoogeveen werd het toen niet warmer dan -0,3 graden en in Heino kwam het kwik niet verder dan -0,1 graden. Ook op 11 en 17 januari kwamen er regionaal al ijsdagen voor.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.
11 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.
16 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer in natuurgebied Boschhuizerbergen in Limburg moet "continu bijstellen" met blussen door de aldoor draaiende wind. Dat maakt het lastig de grote natuurbrand onder controle te krijgen, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. Vooralsnog is wel voorkomen dat de brand zich uitbreidt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor smog in de provincie Flevoland en in delen van de provincie Friesland. Ook in het midden van Nederland kan lokaal smog door ozon voorkomen.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Rook van de brand die woedt in natuurgebied Boschhuizerbergen in Limburg is in meerdere provincies te ruiken. Vanuit onder meer Friesland, Overijssel en Gelderland komen meldingen van een brandlucht, melden verschillende veiligheidsregio's. De wind waait momenteel vanuit het zuiden waardoor de rook richting het noorden trekt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) roept op terughoudend te zijn met het delen van informatie met menstruatie-apps. Bijna een kwart van de Nederlandse vrouwen gebruikt zo'n app om de menstruatiecyclus bij te houden. Volgens de AP is vaak onduidelijk wat zo'n applicatie doet met de gegevens die worden gedeeld.
3 uur geleden