Recordlange periode van ruim twee jaar zonder ijsdag ten einde
DE BILT (ANP) - Meer dan twee jaar lang was er in Nederland geen ijsdag meer genoteerd, maar aan die recordlange periode van 762 dagen is nu een einde gekomen. Zaterdag werd het in De Bilt niet warmer dan -0,7 graden, meldt Weeronline.
Op 17 december 2022 werd er voor het laatst een officiële ijsdag gemeten. In heel 2023 en 2024 kwam de temperatuur op het hoofdstation gemiddeld over een hele dag niet onder nul. In 2023 werd het op 21 januari 0,1 graden en op 17 januari vorig jaar was het volgens het weerbureau precies 0,0 graden.
Gemiddeld wordt in het huidige klimaat de eerste ijsdag in het winterseizoen al op 27 december waargenomen. In deze klimaatperiode komen overigens in totaal zes ijsdagen voor. In de jaren tachtig waren dat er nog minstens tien en in de jaren vijftig bleef het op tien tot veertien dagen de hele dag vriezen.
Op 28 december was er wel al regionaal sprake van een lokale ijsdag. In Hoogeveen werd het toen niet warmer dan -0,3 graden en in Heino kwam het kwik niet verder dan -0,1 graden. Ook op 11 en 17 januari kwamen er regionaal al ijsdagen voor.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
1 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
3 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.
6 uur geleden