Recordjaar voor zeecontainervervoerder Maersk
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense rederij A.P. Møller - Maersk heeft in 2021 recordresultaten behaald. Maersk, een van de grootste containervervoerders ter wereld, profiteerde van de grote vraag naar zeecontainers en de hard gestegen vervoerstarieven in het zeevrachtvervoer. Wel waarschuwt Maersk dat die sterke vraag dit jaar kan gaan afzwakken.
De omzet kwam uit op bijna 62 miljard dollar, omgerekend 54,3 miljard euro. Dat was bijna 40 miljard dollar in 2020. Maersk vervoert één op de vijf containers wereldwijd. Door het sterke economisch herstel van de coronacrisis en de grote vraag naar consumenten- en industriegoederen nam de behoefte aan zeecontainers sterk toe, terwijl het aanbod beperkt is. Er zijn zelfs tekorten aan containers.
Het bedrijfsresultaat bedroeg 24 miljard dollar, wat overeenkomt met de prognoses die Maersk zelf had gegeven. Het bedrijf verhoogde zijn winstverwachting meermaals. In 2020 was het resultaat nog 8,2 miljard dollar.
24 miljard dollar
Voor dit jaar denkt Maersk dat het resultaat rond de 24 miljard dollar zal liggen. De onderneming rekent op een sterke eerste jaarhelft voor het zeevrachtvervoer en dan een normalisering in de tweede helft.
Verder maakte Maersk ook een overname bekend. Het Deense concern koopt het Amerikaanse truckbedrijf Pilot Freight Services voor 1,7 miljard dollar om zo de activiteiten bij transport over land te versterken.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.
6 minuten geledenSCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.
16 minuten geledenKRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.
4 uur geleden