Recordjaar voor zeecontainervervoerder Maersk
KOPENHAGEN (ANP) - De Deense rederij A.P. Møller - Maersk heeft in 2021 recordresultaten behaald. Maersk, een van de grootste containervervoerders ter wereld, profiteerde van de grote vraag naar zeecontainers en de hard gestegen vervoerstarieven in het zeevrachtvervoer. Wel waarschuwt Maersk dat die sterke vraag dit jaar kan gaan afzwakken.
De omzet kwam uit op bijna 62 miljard dollar, omgerekend 54,3 miljard euro. Dat was bijna 40 miljard dollar in 2020. Maersk vervoert één op de vijf containers wereldwijd. Door het sterke economisch herstel van de coronacrisis en de grote vraag naar consumenten- en industriegoederen nam de behoefte aan zeecontainers sterk toe, terwijl het aanbod beperkt is. Er zijn zelfs tekorten aan containers.
Het bedrijfsresultaat bedroeg 24 miljard dollar, wat overeenkomt met de prognoses die Maersk zelf had gegeven. Het bedrijf verhoogde zijn winstverwachting meermaals. In 2020 was het resultaat nog 8,2 miljard dollar.
24 miljard dollar
Voor dit jaar denkt Maersk dat het resultaat rond de 24 miljard dollar zal liggen. De onderneming rekent op een sterke eerste jaarhelft voor het zeevrachtvervoer en dan een normalisering in de tweede helft.
Verder maakte Maersk ook een overname bekend. Het Deense concern koopt het Amerikaanse truckbedrijf Pilot Freight Services voor 1,7 miljard dollar om zo de activiteiten bij transport over land te versterken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk versoepelt tijdelijk de strikte eisen voor de productie van de Franse traditionele lokale kazen vanwege de extreme droogte. Door de droogte en hitte zijn er namelijk problemen ontstaan met het voer voor de koeien die de melk voor die kazen produceren. De regels rond de voeding van koeien worden nu tijdelijk versoepeld, aldus het Franse persbureau AFP.
11 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Bill Gates wil later dit jaar de Chinese president Xi Jinping ontmoeten om het met hem te hebben over het beperken van de toenemende risico's van kunstmatige intelligentie. De medeoprichter van Microsoft en miljardair wil hiervoor wereldwijde maatregelen voorstellen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) dreigt met dwangsommen tegen DHL, El Al en Turkish Airlines om nachtvluchten met lawaaiige toestellen op Schiphol. Tussen 23.00 uur en 07.00 uur mogen veel oudere vliegtuigen niet meer opstijgen en landen. De maatschappijen hebben dit echter toch gedaan, ondanks een eerdere waarschuwing.
31 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Dubai International Airport heeft in de eerste helft van dit jaar veel minder passagiers ontvangen. Dat komt door de grote verstoringen van de luchtvaart in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Vanwege de oorlog mijden veel luchtvaartmaatschappijen bestemmingen in het Midden-Oosten en dat is terug te zien in de passagiersaantallen op wat normaal gesproken de drukste luchthaven in de regio is.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Holland Casino heeft in het afgelopen halfjaar meer dan 6 miljoen euro verlies geleden, vooral door de verhoging van de kansspelbelasting. De bezoekersaantallen bleven in de eerste jaarhelft stabiel op ruim 2,5 miljoen, maakte de organisatie woensdag bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers gaan op dinsdag 8 september in Den Haag protesteren tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De actie maakt deel uit van een reeks acties en stakingen van vakbonden FNV, CNV en VCP.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De binnenvaart vervoert steeds minder droge bulkladingen als kolen, ijzererts, zand en grind. In tien jaar is het vervoerde volume met 15 procent afgenomen, constateert ABN AMRO in een rapport. De afbouw van kolencentrales, de teruglopende Europese staalproductie en minder vraag vanuit Duitsland naar Nederlandse bouwmaterialen worden als reden genoemd.
2 uur geleden