Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Recordjaar voor vastgoedinvesteringen in Nederland'

'Recordjaar voor vastgoedinvesteringen in Nederland'

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers hebben afgelopen jaar opnieuw een recordbedrag in Nederlands vastgoed gestoken. De investeringen gingen licht omhoog naar 20,8 miljard euro. Woningen en zorgvastgoed zijn als investeringsobjecten populairder dan ooit, stelt CBRE, een advies- en beleggingsbureau dat is gespecialiseerd in commercieel vastgoed.

Volgens de onderzoekers werd vorig jaar voor het eerst meer dan 1 miljard euro in Nederlands zorgvastgoed gestoken. In deze categorie steeg het beleggingsvolume met een kwart ten opzichte van 2018. De belangstelling van beleggers zou onder meer zijn gewekt door het tekort aan seniorenwoningen en de vergrijzing. Vooral verpleeghuizen en zorgwoningen deden het goed bij beleggers.

CBRE waarschuwt in de analyse ook dat de groei van steden problemen met zich meebrengt. De betaalbaarheid van woon- en bedrijfsruimte, de gezonde leefomgeving en de bereikbaarheid van steden staan onder druk. Behalve door de stijgende inwonersaantallen en werkgelegenheid in de steden, worden de knelpunten ook veroorzaakt door achterblijvende investeringen in infrastructuur en mobiliteit. Volgens het adviesbureau kunnen die problemen het best snel worden aangepakt nu kapitaal in overvloed beschikbaar is.

Meer uit Financieel

Witte Huis: medicijnheffingen niet voor landen met handelsdeal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De nieuwe importheffing van 100 procent op farmaceutische producten en geneesmiddelen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, geldt niet voor landen die een handelsdeal met de Verenigde Staten hebben. Dat zei een woordvoerder van het Witte Huis tegen persbureau Reuters. Eerder op de dag meldde de Europese Commissie al dat de heffingen niet gelden voor de Europese Unie.

12 minuten geleden
AEX sluit met kleine winst, staalconcern ArcelorMittal koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met kleine winst het weekend ingegaan onder aanvoering van staalconcern ArcelorMittal. Ook elders in Europa lieten de aandelenmarkten groene koersenborden zien.

1 uur geleden
Kortgedingrechter doet maandag uitspraak over staking bij KLM

HAARLEM (ANP) - De kortgedingrechter in Haarlem doet maandag uitspraak over de grondpersoneelsstaking bij KLM die vakbonden FNV en CNV voor komende woensdag hebben aangekondigd. Dan horen ze of en hoe de actie mag doorgaan.

2 uur geleden
Bronnen: Lufthansa gaat duizenden banen schrappen

KEULEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa maakt maandag bekend duizenden banen te gaan schrappen. Dat melden bronnen aan persbureaus Reuters en Bloomberg. Het gaat om 20 procent van het administratieve personeel, precieze aantallen worden later duidelijk. Operationeel personeel zoals monteurs, cabinemedewerkers en grondpersoneel zou zijn uitgezonderd.

3 uur geleden
Wall Street hoger na cijfers inflatie en consumentenuitgaven VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden vrijdag op na de recente verliesbeurten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar nieuwe cijfers over de inflatie en de consumentenbestedingen in de Verenigde Staten. Dat inflatiecijfer, dat de Federal Reserve als belangrijkste maatstaf ziet, was conform de verwachtingen, terwijl de uitgaven van consumenten iets sterker uitvielen dan verwacht.

3 uur geleden
Oliebedrijven waaronder Shell boos op Oekraïne na droneaanval

NOVOROSSIEJSK (ANP) - De eigenaars van een belangrijke oliepijpleiding van Kazachstan naar Rusland, waar ook Shell toe behoort, hebben hard uitgehaald naar Oekraïne na een droneaanval. Bij die "doelbewuste terroristische aanslag op burgerdoelen" in het Russische Novorossiejsk kwamen woensdag volgens het Caspian Pipeline Consortium (CPC) twee mensen om het leven. Ook raakten medewerkers gewond.

4 uur geleden
KLM waarschuwt in rechtszaal voor grotere impact nieuwe staking

HAARLEM (ANP) - Door de grondpersoneelsstaking die vakbonden FNV en CNV voor komende woensdag hebben aangekondigd, dreigen ook in de dagen erna nog vluchten uit te vallen. Daardoor zouden veel extra passagiers kunnen worden geraakt, waarschuwen advocaten namens KLM vrijdag in een kort geding bij de rechtbank in Haarlem.

5 uur geleden