Recordjaar voor luchtvaartmaatschappij Emirates
DUBAI (ANP) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug door de sterke vraag naar internationale vliegreizen. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten is 's werelds grootste aanbieder van intercontinentale vluchten en vliegt onder meer vanaf Schiphol. Daarmee is Emirates ook een concurrent van Air France-KLM.
De nettowinst in het eind maart afgesloten gebroken boekjaar bedroeg 18,7 miljard dirham, omgerekend 4,7 miljard euro. Dat is een stijging van 71 procent vergeleken met een jaar eerder. De omzet klom met 15 procent naar omgerekend 34,7 miljard euro. Emirates bezit ook luchtvaartdienstverlener Dnata.
De maatschappij vervoerde afgelopen boekjaar 51,9 miljoen passagiers. Dat is bijna een vijfde meer. Ook werd meer vracht vervoerd. Om aan de sterke vraag te kunnen voldoen koopt Emirates veel nieuwe vliegtuigen van Airbus en Boeing.
Air France-KLM maakte vorige maand onder meer door verschillende verstoringen nog een kwartaalverlies van bijna een half miljard euro bekend. De verstoringen hadden onder meer te maken met beperkingen op Aziatische vluchten doordat ook het luchtruim boven Rusland nog vermeden wordt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
39 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
53 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
2 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.
3 uur geledenASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.
4 uur geleden