Recordinternational Spitse verlengt contract bij Ajax met 3 jaar
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Sherida Spitse heeft haar contract bij Ajax met drie jaar verlengd. De 32-jarige middenvelder, de recordinternational van Oranje, ligt nu tot de zomer van 2025 vast in Amsterdam. Spitse speelde vrijdag tegen Engeland haar tweehonderdste interland voor de 'Leeuwinnen'.
De aanvoerster miste in Leeds bij een stand van 1-1 een strafschop. Engeland, dat onder leiding staat van bondscoach Sarina Wiegman, liep daarna uit naar een grote zege op de regerend kampioen van Europa (5-1).
Een dag later maakte Ajax bekend dat Spitse heeft bijgetekend. De Friezin speelt sinds begin vorig jaar in Amsterdam. Spitse won met Ajax de Eredivisie Cup en de KNVB-beker. "Ik wil heel graag met Ajax kampioen worden, dat is het ultieme doel", zegt Spitse, die eerder voor sc Heerenveen, FC Twente en de Noorse clubs Kvinner en Valerenga speelde.
De middenveldster heeft met Ajax afgesproken dat ze na haar actieve carrière als trainster verbonden blijft aan de Amsterdamse club. "Ik moet eerst mijn UEFA A-diploma halen en dan door. Ik zou het heel mooi vinden als het lukt om hier ooit hoofdtrainer te worden. Maar eerst wil ik nog heel lang voetballen. Misschien nog wel vijf, zes of zeven jaar. Ik wil daar geen leeftijd aan hangen."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
16 uur geleden