Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhouder Schöne van NEC gaat nog een jaar door

Recordhouder Schöne van NEC gaat nog een jaar door

NIJMEGEN (ANP) - Lasse Schöne speelt ook volgend seizoen nog voor NEC. De 37-jarige Deen verlengt zijn aflopende contract met één jaar. De middenvelder is met 441 wedstrijden al de buitenlander met de meeste duels in de Eredivisie ooit.

"Ik heb er elke dag nog zoveel plezier in", legt Schöne zijn contractverlenging uit in gesprek met het clubkanaal van NEC. "De successen van afgelopen seizoen geven mij nog steeds veel voldoening. Ik kijk er enorm naar uit om alles wat ik zo leuk vind aan het voetbal nog één keer mee te maken komend seizoen."

Technisch directeur Carlos Aalbers was ook blij met het aanblijven van Schöne. "De ervaring en routine van Lasse blijven een meerwaarde voor NEC. We hebben veel respect voor zijn staat van dienst als echte man van de club. Het hoofddoel voor een speler is altijd wedstrijden spelen, maar Lasse is realistisch genoeg dat dat met de grote concurrentie op het middenveld komend seizoen niet altijd het geval zal zijn. We zijn blij dat Lasse nog één seizoen voor het Nederlands voetbal behouden blijft", zei Aalbers.

Schöne kwam afgelopen seizoen 22 keer in actie in de Eredivisie. Ook kreeg hij als invaller speelminuten tijdens de verloren bekerfinale tegen Feyenoord (1-0). In totaal speelde hij gedurende twee periodes 219 wedstrijden voor NEC. Tussen 2012 en 2021 kwam hij uit voor Ajax, Genoa en sc Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Zwitserland houdt gastland Canada van groepswinst op WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich dankzij een zege op gastland Canada verzekerd van de winst van poule B op het WK. De ploeg van bondscoach Murat Yakin maakte in Vancouver aan het begin van de tweede helft het verschil via Rubén Vargas en Johan Manzambi: 2-1.

1 uur geleden
FC Utrecht legt transfervrije linksback Paredes vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de Amerikaanse linksback Kevin Paredes transfervrij vastgelegd. De 23-jarige voetballer stond sinds begin 2022 onder contract bij VfL Wolfsburg, waarmee hij vorige maand degradeerde uit de Bundesliga. De viervoudig international van de VS kwam door een voetblessure de afgelopen twee seizoenen niet veel in actie. Daarvoor kreeg hij wel veel speeltijd.

3 uur geleden
Oranje traint met fitte groep voor laatste groepsduel met Tunesië

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.

6 uur geleden
Voetbalster Van de Velde verlaat Ajax voor Hoffenheim

AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.

8 uur geleden
Keeper Mendy van Senegal mist WK-duel met Irak door knieblessure

TORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.

9 uur geleden
Sparta neemt verdediger Kuipers over van FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.

9 uur geleden
Lazio bestraft na beëindigen contract Göthberg om zwangerschap

LAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.

10 uur geleden