Recordhouder Djokovic zet zijn geld toch op Nadal in Parijs
ROME (ANP) - Na het debacle op de US Open beleefde Novak Djokovic in aanloop naar Roland Garros een succesvolle week in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi vestigde hij een record door zijn 36e masterstitel te veroveren. Toch ziet de nummer 1 van de wereld zijn concurrent Rafael Nadal, in het bezit van 35 masterstitels, de komend weken als favoriet in Parijs.
"Hij is de speler met de grootste kans om in de finale te staan. Als je het over Roland Garros hebt, dan zet je je geld op Rafa", zei Djokovic (33), die in Rome ondanks zijn zege niet wist te imponeren.
"Ik denk niet dat ik mijn beste tennis heb gespeeld om eerlijk te zijn, al wil ik daarmee niet arrogant klinken. Ik ben erg blij een titel te pakken, maar ik weet dat ik nog een paar stappen te maken heb. Hopelijk kan ik mijn niveau opkrikken voor Roland Garros, want dat is nodig als ik ver wil komen." Het grandslamtoernooi op het Franse gravel begint zondag.
Vorig jaar ging de finale op Roland Garros tussen Nadal en Dominic Thiem. In 2016 stond Djokovic voor het laatst in de finale, waarin hij Andy Murray in vier sets de baas was. Het is vooralsnog zijn enige grandslamtitel in Parijs.
Djokovic nam in Italië op sportieve wijze revanche voor zijn diskwalificatie op de US Open. In de vierde ronde tegen Pablo Carreño Busta werd de Serviër gediskwalificeerd omdat hij een lijnrechter raakte met een bal die hij uit boosheid wegsloeg. Na het incident sloeg de bekritiseerde Djokovic de persconferentie over.
"Ik heb mentaal wel wat ups en downs gekend in de eerste vier tot vijf dagen daarna. Ik was duidelijk in shock. Maar ik ging verder. Ik heb nog nooit een probleem gehad om verder te gaan, hoe moeilijk het ook is. Het is duidelijk dat het hebben van een toernooi een week later me veel heeft geholpen, want ik wilde echt de baan op en schoon schip maken."
Djokovic heeft alle masterstoernooien nu twee keer gewonnen. Bij Nadal ontbreekt een aantal masterstitels nog op zijn palmares. Roger Federer was 28 keer de beste op een masterstoernooi.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
2 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
5 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
6 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
11 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
12 uur geleden