Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhouder Djokovic zet zijn geld toch op Nadal in Parijs

Recordhouder Djokovic zet zijn geld toch op Nadal in Parijs

ROME (ANP) - Na het debacle op de US Open beleefde Novak Djokovic in aanloop naar Roland Garros een succesvolle week in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi vestigde hij een record door zijn 36e masterstitel te veroveren. Toch ziet de nummer 1 van de wereld zijn concurrent Rafael Nadal, in het bezit van 35 masterstitels, de komend weken als favoriet in Parijs.

"Hij is de speler met de grootste kans om in de finale te staan. Als je het over Roland Garros hebt, dan zet je je geld op Rafa", zei Djokovic (33), die in Rome ondanks zijn zege niet wist te imponeren.

"Ik denk niet dat ik mijn beste tennis heb gespeeld om eerlijk te zijn, al wil ik daarmee niet arrogant klinken. Ik ben erg blij een ​​titel te pakken, maar ik weet dat ik nog een paar stappen te maken heb. Hopelijk kan ik mijn niveau opkrikken voor Roland Garros, want dat is nodig als ik ver wil komen." Het grandslamtoernooi op het Franse gravel begint zondag.

Vorig jaar ging de finale op Roland Garros tussen Nadal en Dominic Thiem. In 2016 stond Djokovic voor het laatst in de finale, waarin hij Andy Murray in vier sets de baas was. Het is vooralsnog zijn enige grandslamtitel in Parijs.

Djokovic nam in Italië op sportieve wijze revanche voor zijn diskwalificatie op de US Open. In de vierde ronde tegen Pablo Carreño Busta werd de Serviër gediskwalificeerd omdat hij een lijnrechter raakte met een bal die hij uit boosheid wegsloeg. Na het incident sloeg de bekritiseerde Djokovic de persconferentie over.

"Ik heb mentaal wel wat ups en downs gekend in de eerste vier tot vijf dagen daarna. Ik was duidelijk in shock. Maar ik ging verder. Ik heb nog nooit een probleem gehad om verder te gaan, hoe moeilijk het ook is. Het is duidelijk dat het hebben van een toernooi een week later me veel heeft geholpen, want ik wilde echt de baan op en schoon schip maken."

Djokovic heeft alle masterstoernooien nu twee keer gewonnen. Bij Nadal ontbreekt een aantal masterstitels nog op zijn palmares. Roger Federer was 28 keer de beste op een masterstoernooi.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

5 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

16 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden