Recordhouder Djokovic zet zijn geld toch op Nadal in Parijs
ROME (ANP) - Na het debacle op de US Open beleefde Novak Djokovic in aanloop naar Roland Garros een succesvolle week in Rome. Op het Italiaanse graveltoernooi vestigde hij een record door zijn 36e masterstitel te veroveren. Toch ziet de nummer 1 van de wereld zijn concurrent Rafael Nadal, in het bezit van 35 masterstitels, de komend weken als favoriet in Parijs.
"Hij is de speler met de grootste kans om in de finale te staan. Als je het over Roland Garros hebt, dan zet je je geld op Rafa", zei Djokovic (33), die in Rome ondanks zijn zege niet wist te imponeren.
"Ik denk niet dat ik mijn beste tennis heb gespeeld om eerlijk te zijn, al wil ik daarmee niet arrogant klinken. Ik ben erg blij een titel te pakken, maar ik weet dat ik nog een paar stappen te maken heb. Hopelijk kan ik mijn niveau opkrikken voor Roland Garros, want dat is nodig als ik ver wil komen." Het grandslamtoernooi op het Franse gravel begint zondag.
Vorig jaar ging de finale op Roland Garros tussen Nadal en Dominic Thiem. In 2016 stond Djokovic voor het laatst in de finale, waarin hij Andy Murray in vier sets de baas was. Het is vooralsnog zijn enige grandslamtitel in Parijs.
Djokovic nam in Italië op sportieve wijze revanche voor zijn diskwalificatie op de US Open. In de vierde ronde tegen Pablo Carreño Busta werd de Serviër gediskwalificeerd omdat hij een lijnrechter raakte met een bal die hij uit boosheid wegsloeg. Na het incident sloeg de bekritiseerde Djokovic de persconferentie over.
"Ik heb mentaal wel wat ups en downs gekend in de eerste vier tot vijf dagen daarna. Ik was duidelijk in shock. Maar ik ging verder. Ik heb nog nooit een probleem gehad om verder te gaan, hoe moeilijk het ook is. Het is duidelijk dat het hebben van een toernooi een week later me veel heeft geholpen, want ik wilde echt de baan op en schoon schip maken."
Djokovic heeft alle masterstoernooien nu twee keer gewonnen. Bij Nadal ontbreekt een aantal masterstitels nog op zijn palmares. Roger Federer was 28 keer de beste op een masterstoernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
10 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
10 uur geleden