Recordhouder Buffon: 648 is geen getal, maar een heel leven
TURIJN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Buffon heeft ondanks een uitpuilende erelijst nog altijd één groot doel. De 42-jarige keeper van Juventus, die zaterdag met zijn 648e wedstrijd in de Italiaanse competitie alleen de recordhouder in de Serie A werd, wil nog steeds de Champions League een keer winnen. "Dat blijft maar in mijn hoofd rondzoemen. Dat Iis niet zo gek ook, want ik ben er al zo vaak zo dichtbij geweest", zei Buffon na de gewonnen stadsderby tegen Torino (4-1).
Voor het eerst sinds december mocht Buffon weer onder de lat staan bij de 'Oude Dame'. Met zijn 648e wedstrijd in de Serie A is hij nu Paolo Maldini (647 duels) voorbij. "Ik moest er even op wachten, maar dat was geen probleem. De jacht van het team op prijzen is belangrijker dan mijn persoonlijke record", zei Buffon, die in Turijn de tweede keus is achter de Pool Wojciech Szczesny. "Ik ga door omdat ik fysiek nog steeds in orde ben en op goed niveau kan blijven presteren. Sinds mijn 40e verjaardag denk ik iedere maand wel aan mijn toekomst. Maar op dit moment maakt niets mij gelukkiger dan blijven voetballen."
Op Twitter plaatste Buffon een filosofisch bericht. "648 is geen getal, maar een heel leven. Een leven met twee handschoenen. Een leven tussen twee palen. Een leven vol uitdagingen. En de grootste uitdaging moet nog komen. 648 keer bedankt."
Buffon begon zijn carrière bij Parma en stapte in 2001 over naar Juventus. In 2018 verhuisde de Italiaan naar Paris Saint-Germain, maar een jaar later keerde hij al weer terug in Turijn. Buffon speelde in totaal al 670 wedstrijden voor Juventus, nog 35 minder dan Alessandro Del Piero, de houder van het clubrecord. Afgelopen week verlengde hij zijn contract weer met een jaar. "Misschien gaat hij dat record ook nog wel verbeteren", zei trainer Maurizio Sarri.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
15 uur geleden