Recordhouder Buffon: 648 is geen getal, maar een heel leven
TURIJN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Buffon heeft ondanks een uitpuilende erelijst nog altijd één groot doel. De 42-jarige keeper van Juventus, die zaterdag met zijn 648e wedstrijd in de Italiaanse competitie alleen de recordhouder in de Serie A werd, wil nog steeds de Champions League een keer winnen. "Dat blijft maar in mijn hoofd rondzoemen. Dat Iis niet zo gek ook, want ik ben er al zo vaak zo dichtbij geweest", zei Buffon na de gewonnen stadsderby tegen Torino (4-1).
Voor het eerst sinds december mocht Buffon weer onder de lat staan bij de 'Oude Dame'. Met zijn 648e wedstrijd in de Serie A is hij nu Paolo Maldini (647 duels) voorbij. "Ik moest er even op wachten, maar dat was geen probleem. De jacht van het team op prijzen is belangrijker dan mijn persoonlijke record", zei Buffon, die in Turijn de tweede keus is achter de Pool Wojciech Szczesny. "Ik ga door omdat ik fysiek nog steeds in orde ben en op goed niveau kan blijven presteren. Sinds mijn 40e verjaardag denk ik iedere maand wel aan mijn toekomst. Maar op dit moment maakt niets mij gelukkiger dan blijven voetballen."
Op Twitter plaatste Buffon een filosofisch bericht. "648 is geen getal, maar een heel leven. Een leven met twee handschoenen. Een leven tussen twee palen. Een leven vol uitdagingen. En de grootste uitdaging moet nog komen. 648 keer bedankt."
Buffon begon zijn carrière bij Parma en stapte in 2001 over naar Juventus. In 2018 verhuisde de Italiaan naar Paris Saint-Germain, maar een jaar later keerde hij al weer terug in Turijn. Buffon speelde in totaal al 670 wedstrijden voor Juventus, nog 35 minder dan Alessandro Del Piero, de houder van het clubrecord. Afgelopen week verlengde hij zijn contract weer met een jaar. "Misschien gaat hij dat record ook nog wel verbeteren", zei trainer Maurizio Sarri.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
5 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden