Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhouder Buffon: 648 is geen getal, maar een heel leven

Recordhouder Buffon: 648 is geen getal, maar een heel leven

TURIJN (ANP) - De Italiaanse doelman Gianluigi Buffon heeft ondanks een uitpuilende erelijst nog altijd één groot doel. De 42-jarige keeper van Juventus, die zaterdag met zijn 648e wedstrijd in de Italiaanse competitie alleen de recordhouder in de Serie A werd, wil nog steeds de Champions League een keer winnen. "Dat blijft maar in mijn hoofd rondzoemen. Dat Iis niet zo gek ook, want ik ben er al zo vaak zo dichtbij geweest", zei Buffon na de gewonnen stadsderby tegen Torino (4-1).

Voor het eerst sinds december mocht Buffon weer onder de lat staan bij de 'Oude Dame'. Met zijn 648e wedstrijd in de Serie A is hij nu Paolo Maldini (647 duels) voorbij. "Ik moest er even op wachten, maar dat was geen probleem. De jacht van het team op prijzen is belangrijker dan mijn persoonlijke record", zei Buffon, die in Turijn de tweede keus is achter de Pool Wojciech Szczesny. "Ik ga door omdat ik fysiek nog steeds in orde ben en op goed niveau kan blijven presteren. Sinds mijn 40e verjaardag denk ik iedere maand wel aan mijn toekomst. Maar op dit moment maakt niets mij gelukkiger dan blijven voetballen."

Op Twitter plaatste Buffon een filosofisch bericht. "648 is geen getal, maar een heel leven. Een leven met twee handschoenen. Een leven tussen twee palen. Een leven vol uitdagingen. En de grootste uitdaging moet nog komen. 648 keer bedankt."

Buffon begon zijn carrière bij Parma en stapte in 2001 over naar Juventus. In 2018 verhuisde de Italiaan naar Paris Saint-Germain, maar een jaar later keerde hij al weer terug in Turijn. Buffon speelde in totaal al 670 wedstrijden voor Juventus, nog 35 minder dan Alessandro Del Piero, de houder van het clubrecord. Afgelopen week verlengde hij zijn contract weer met een jaar. "Misschien gaat hij dat record ook nog wel verbeteren", zei trainer Maurizio Sarri.

Meer uit Voetbal

Emegha kan WK met Oranje vergeten, zestal traint in Zeist

ZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.

38 minuten geleden
Spanje zonder Real Madrid-verdediger Huijsen naar WK

MADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.

1 uur geleden
Voetballer Kitolano verruilt Sparta voor CL-verrassing Bodø/Glimt

ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.

1 uur geleden
Vermoeide Messi voortijdig naar de kant bij Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.

2 uur geleden
Depay maakt rentree twee dagen voor bekendmaking WK-selectie

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.

3 uur geleden
Conte vertrekt na twee jaar als coach van Napoli

NAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.

5 uur geleden
Sparta stelt trainer Meijer aan als opvolger Steijn

ROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.

5 uur geleden