Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

DEN HAAG (ANP) - In het derde kwartaal werd het hoogste mobiele dataverbruik ooit in Nederland gemeten. In totaal verbruikten alle Nederlanders samen meer dan 600 miljoen gigabyte aan mobiele data, zo blijkt uit de nieuwste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Het mobiele dataverbruik neemt al jaren toe, mede doordat Nederlanders steeds vaker sportwedstrijden en evenementen live via hun telefoon volgen. Daarnaast bieden telecomaanbieders vaak bundels met onbeperkt internet aan, wat eveneens leidt tot een hoger gebruik van mobiele data. Terwijl Nederlanders meer data verbruiken met de mobiele telefoon, bellen en sms'en ze steeds minder. Met name het aantal sms-berichtjes daalt flink ten opzichte van het vorige kwartaal. In het tweede kwartaal van dit jaar werden er nog 520 miljoen sms'jes verstuurd, in het derde kwartaal blijft de teller steken op 503 miljoen berichtjes.

Uit het onderzoek blijkt ook dat glasvezel verder doorzet. Inmiddels hebben ruim 7,9 miljoen huishoudens toegang tot een glasvezelnetwerk en meer dan 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement. Televisiekijken via het glasvezelnetwerk nam in het afgelopen kwartaal met 1,6 procent toe.

Het aantal televisieabonnementen op het kopernetwerk daalde juist, met 5,5 procent vergeleken met het voorgaande kwartaal. Bij de abonnementen op het kabelnetwerk was de afname 1 procent. In totaal daalde het aantal consumenten met een televisieabonnement in het afgelopen kwartaal tot ongeveer 6,9 miljoen.

Meer uit Financieel

VS beloven na bezuiniging 800 miljoen voor Wereldvoedselprogramma

ROME (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 800 miljoen dollar beloofd aan het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Die stap volgt op een eerdere forse bezuiniging van de regering-Trump op de bijdragen aan de organisatie die voedselhulp verstrekt.

4 minuten geleden
DekaMarkt boekt verlies door kosten van verbouwing winkels

VELSEN-NOORD (ANP) - DekaMarkt heeft het afgelopen jaar verlies geleden. Dat komt volgens de supermarktketen onder meer door de verbouwing van nieuwe winkels en afschrijvingen op andere posten.

34 minuten geleden
IEA stelt prognose voor wereldwijde olievraag naar beneden bij

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp opnieuw lager na verdere daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.

2 uur geleden
AEX licht hoger, olieprijzen blijven dalen na vredesakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.

3 uur geleden
SVB pleit voor vereenvoudiging van het persoonsgebonden budget

AMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.

4 uur geleden
Onderzoek: kwart miljoen jongeren wil meer werken

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart miljoen jongeren wil meer uren werken dan zij nu contractueel doen. Daarbij wil meer dan tweederde van de werknemers jonger dan 30 jaar het liefst fulltime werken, terwijl ruim de helft dat daadwerkelijk doet. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group. Hierdoor blijft een jaarlijks arbeidspotentieel onder jongeren van bijna 120.000 voltijdsbanen onbenut.

4 uur geleden