Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland
DEN HAAG (ANP) - In het derde kwartaal werd het hoogste mobiele dataverbruik ooit in Nederland gemeten. In totaal verbruikten alle Nederlanders samen meer dan 600 miljoen gigabyte aan mobiele data, zo blijkt uit de nieuwste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).
Het mobiele dataverbruik neemt al jaren toe, mede doordat Nederlanders steeds vaker sportwedstrijden en evenementen live via hun telefoon volgen. Daarnaast bieden telecomaanbieders vaak bundels met onbeperkt internet aan, wat eveneens leidt tot een hoger gebruik van mobiele data. Terwijl Nederlanders meer data verbruiken met de mobiele telefoon, bellen en sms'en ze steeds minder. Met name het aantal sms-berichtjes daalt flink ten opzichte van het vorige kwartaal. In het tweede kwartaal van dit jaar werden er nog 520 miljoen sms'jes verstuurd, in het derde kwartaal blijft de teller steken op 503 miljoen berichtjes.
Uit het onderzoek blijkt ook dat glasvezel verder doorzet. Inmiddels hebben ruim 7,9 miljoen huishoudens toegang tot een glasvezelnetwerk en meer dan 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement. Televisiekijken via het glasvezelnetwerk nam in het afgelopen kwartaal met 1,6 procent toe.
Het aantal televisieabonnementen op het kopernetwerk daalde juist, met 5,5 procent vergeleken met het voorgaande kwartaal. Bij de abonnementen op het kabelnetwerk was de afname 1 procent. In totaal daalde het aantal consumenten met een televisieabonnement in het afgelopen kwartaal tot ongeveer 6,9 miljoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
3 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
8 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
10 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
11 uur geleden