Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

DEN HAAG (ANP) - In het derde kwartaal werd het hoogste mobiele dataverbruik ooit in Nederland gemeten. In totaal verbruikten alle Nederlanders samen meer dan 600 miljoen gigabyte aan mobiele data, zo blijkt uit de nieuwste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Het mobiele dataverbruik neemt al jaren toe, mede doordat Nederlanders steeds vaker sportwedstrijden en evenementen live via hun telefoon volgen. Daarnaast bieden telecomaanbieders vaak bundels met onbeperkt internet aan, wat eveneens leidt tot een hoger gebruik van mobiele data. Terwijl Nederlanders meer data verbruiken met de mobiele telefoon, bellen en sms'en ze steeds minder. Met name het aantal sms-berichtjes daalt flink ten opzichte van het vorige kwartaal. In het tweede kwartaal van dit jaar werden er nog 520 miljoen sms'jes verstuurd, in het derde kwartaal blijft de teller steken op 503 miljoen berichtjes.

Uit het onderzoek blijkt ook dat glasvezel verder doorzet. Inmiddels hebben ruim 7,9 miljoen huishoudens toegang tot een glasvezelnetwerk en meer dan 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement. Televisiekijken via het glasvezelnetwerk nam in het afgelopen kwartaal met 1,6 procent toe.

Het aantal televisieabonnementen op het kopernetwerk daalde juist, met 5,5 procent vergeleken met het voorgaande kwartaal. Bij de abonnementen op het kabelnetwerk was de afname 1 procent. In totaal daalde het aantal consumenten met een televisieabonnement in het afgelopen kwartaal tot ongeveer 6,9 miljoen.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

7 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

8 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

11 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

11 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

13 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

13 uur geleden