Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

Recordhoogte voor mobiel dataverbruik in Nederland

DEN HAAG (ANP) - In het derde kwartaal werd het hoogste mobiele dataverbruik ooit in Nederland gemeten. In totaal verbruikten alle Nederlanders samen meer dan 600 miljoen gigabyte aan mobiele data, zo blijkt uit de nieuwste Telecommonitor van de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Het mobiele dataverbruik neemt al jaren toe, mede doordat Nederlanders steeds vaker sportwedstrijden en evenementen live via hun telefoon volgen. Daarnaast bieden telecomaanbieders vaak bundels met onbeperkt internet aan, wat eveneens leidt tot een hoger gebruik van mobiele data. Terwijl Nederlanders meer data verbruiken met de mobiele telefoon, bellen en sms'en ze steeds minder. Met name het aantal sms-berichtjes daalt flink ten opzichte van het vorige kwartaal. In het tweede kwartaal van dit jaar werden er nog 520 miljoen sms'jes verstuurd, in het derde kwartaal blijft de teller steken op 503 miljoen berichtjes.

Uit het onderzoek blijkt ook dat glasvezel verder doorzet. Inmiddels hebben ruim 7,9 miljoen huishoudens toegang tot een glasvezelnetwerk en meer dan 3 miljoen daarvan hebben ook daadwerkelijk een abonnement. Televisiekijken via het glasvezelnetwerk nam in het afgelopen kwartaal met 1,6 procent toe.

Het aantal televisieabonnementen op het kopernetwerk daalde juist, met 5,5 procent vergeleken met het voorgaande kwartaal. Bij de abonnementen op het kabelnetwerk was de afname 1 procent. In totaal daalde het aantal consumenten met een televisieabonnement in het afgelopen kwartaal tot ongeveer 6,9 miljoen.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

15 minuten geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

19 minuten geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

1 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

1 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

2 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

4 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

6 uur geleden