
Recordhoeveelheid goederenvervoer per spoor door populaire kolen
DEN HAAG (ANP) - Door de grotere vraag naar steenkool is er afgelopen jaar een nieuwe recordhoeveelheid goederen vervoerd via het Nederlandse spoor, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. Vooral naar Duitsland ging meer kool, waardoor het totale gewicht per goederentrein met ruim 4 procent steeg vergeleken met een jaar eerder. Kool was populairder als energiebron door het duurdere olie en gas uit Rusland sinds de oorlog in Oekraïne.
Kool werd afgelopen jaar 29 procent meer vervoerd. Andere belangrijke goederensoorten, zoals chemische producten, gingen juist minder de trein op. Metaalertsen werden 11 procent minder vervoerd en metalen zoals staal zelfs 16 procent minder.
De grootste hoeveelheid vervoer per trein bestaat uit goederen in containers, 44 procent van het totale gewicht. Nederland is op dit vlak vooral afhankelijk van handel met Duitsland en Italië. Die markten groeiden met 12 en 6 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV maken zich zorgen over de toegenomen agressie tegen medewerkers van tankstations sinds de invoering van algehele leeftijdscontrole bij de verkoop van tabaksproducten sinds 1 oktober. FNV-bestuurder Murat Sekercan zegt hierover al tientallen meldingen te hebben ontvangen van vakbondsleden.
45 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Amazon Web Services (AWS) ziet "aanzienlijke tekenen van herstel" bij zijn diensten die zijn getroffen door een storing. Verschillende apps, websites en platforms ondervonden maandag hinder van problemen bij de cloudtak van Amazon. Onder meer over Snapchat, Roblox en Signal kwamen bij de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers.
47 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Nexperia beschuldigt de aan de kant geschoven topman Zhang Xuezheng van moederbedrijf Wingtech van het verspreiden van onwaarheden. Het gaat dan bijvoorbeeld over het bericht dat de Chinese tak van het bedrijf onafhankelijk zou opereren.
50 minuten geledenLEIDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, koopt voor 720 miljoen euro aan bosgrond in Letland en Estland. Het is de grootste aankoop van bosgrond door de in Leiden gevestigde groep. Het bedrijf wil zich daarmee verzekeren van duurzame grondstoffen voor de meubels van de Zweedse woonwarenhuisketen.
51 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Het overgrote deel van de lidstaten heeft ermee ingestemd dat de EU voor 2028 stopt met de import van Russische energie, zoals olie, gas en kernenergie. In 2026 moet de EU al geen nieuwe Russische gasdeals meer maken en eind 2027 moet de import van Russisch gas zijn stopgezet, staat in het voorstel. Twee lidstaten hebben niet ingestemd met de plannen, laat een EU-functionaris weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende apps en platforms lijken maandag te kampen met problemen. Onder meer over Snapchat, Roblox en Signal komen bij website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers. Ook bij de internationale storingsmeldingssite Downdetector komen meldingen over deze platforms binnen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag op na de verliesbeurt op vrijdag. De banken en verzekeraars toonden herstel na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Die problemen lijken echter vooral veroorzaakt door fraude bij een specifiek bedrijf en geen onderdeel te zijn van een grotere crisis in de bankensector.
3 uur geleden