Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhoeveelheid goederenvervoer per spoor door populaire kolen

Recordhoeveelheid goederenvervoer per spoor door populaire kolen

DEN HAAG (ANP) - Door de grotere vraag naar steenkool is er afgelopen jaar een nieuwe recordhoeveelheid goederen vervoerd via het Nederlandse spoor, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. Vooral naar Duitsland ging meer kool, waardoor het totale gewicht per goederentrein met ruim 4 procent steeg vergeleken met een jaar eerder. Kool was populairder als energiebron door het duurdere olie en gas uit Rusland sinds de oorlog in Oekraïne.

Kool werd afgelopen jaar 29 procent meer vervoerd. Andere belangrijke goederensoorten, zoals chemische producten, gingen juist minder de trein op. Metaalertsen werden 11 procent minder vervoerd en metalen zoals staal zelfs 16 procent minder.

De grootste hoeveelheid vervoer per trein bestaat uit goederen in containers, 44 procent van het totale gewicht. Nederland is op dit vlak vooral afhankelijk van handel met Duitsland en Italië. Die markten groeiden met 12 en 6 procent.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

2 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

3 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

3 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

6 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

6 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

7 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

7 uur geleden