Recordgroei Chinese economie: toename van 18,3 procent
PEKING (ANP/DPA) - De Chinese economie lijkt de coronacrisis grotendeels te hebben overwonnen en begon het nieuwe jaar met een recordgroei. De op een na grootste economie van de wereld groeide het eerste kwartaal met 18,3 procent in vergelijking met de eerste drie maanden van 2020. Het is de grootste toename sinds het land ruim dertig jaar geleden is begonnen met het bijhouden van de kwartaalcijfers.
De ongewoon sterke groei is te verklaren door het feit dat de Chinese economie begin vorig jaar instortte door de coronapandemie. Op dat moment lag het land enkele weken bijna stil. De Chinese regering voerde een "nul-covid-strategie". Een rigoureuze lockdown en strikte toegangscontroles zorgden ervoor dat, afgezien van kleine lokale uitbraken, sinds een jaar slechts weinig nieuwe coronagevallen zijn geregistreerd. Sindsdien is de economie aan het herstellen.
Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) schat dat de economie dit jaar met nog eens 8,1 procent zou kunnen groeien. De Chinese regering is voorzichtiger en heeft haar officiële groeidoelstelling op het Volkscongres, dat net is afgelopen in Peking, vastgesteld op een waarde van "meer dan 6 procent".
Export
Vooral de sterke buitenlandse handel heeft de Chinese economie onlangs een boost gegeven. De Chinese fabrieken produceren op grote schaal medische goederen zoals coronatests en beschermende mondmaskers die naar andere landen worden geëxporteerd. Ook nieuwe laptops en andere thuiskantoorapparatuur komen vaak uit China.
Net als tijdens de wereldwijde financiële crisis van 2008 helpt China de wereldeconomie een nieuwe impuls te geven. Duitse autofabrikanten en vele andere bedrijven die op de Chinese markt actief zijn, konden zich daar onlangs verheugen op royale winsten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben in het zuiden van Libanon aan zeker vier mensen het leven gekost. Ook raakten meerdere personen gewond, schrijft staatspersbureau NNA. Drones zouden op meerdere plekken in het gebied Nabatieh voertuigen onder vuur hebben genomen.
3 minuten geledenÉVIAN (ANP) - De G7-landen en een aantal partnerlanden gaan hun reisregels voor ebolagebied beter op elkaar afstemmen om verspreiding van het virus te voorkomen. Ook zijn ze "vastbesloten" de ontwikkeling van vaccins, tests en behandelingen te steunen, zeggen de leiders van deze landen na overleg in het Franse Évian.
39 minuten geledenBUNIA (ANP/RTR/AFP) - Vaccinontwikkelaars kunnen mogelijk volgende maand beginnen met de eerste testfase van hun nieuwe vaccins tegen de ebolavariant die momenteel rondgaat in Congo en Oeganda. Volgens het hoofd van de internationale vaccincoalitie CEPI liggen de vaccins die het verst in de ontwikkeling zijn op schema om al in juli die stap te zetten.
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/RTR) - De landen van de G7 zijn het eens geworden over nieuwe energiesancties tegen Rusland, meldt een Franse diplomatieke bron aan persbureaus Reuters en AFP. Zo willen ze de druk op het land opvoeren. De wereldleiders van de G7 zijn bijeengekomen in het Franse Évian-les-Bains.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De FBI heeft een mogelijke terreuraanslag voorkomen die tijdens het kooigevecht in de tuin van het Witte Huis had moeten plaatsvinden, meldt Fox News. Het UFC-kooigevecht werd afgelopen weekend georganiseerd ter ere van de 80e verjaardag van de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet tevreden over de manier waarop Israël oorlog voert in Libanon. Hij suggereerde tijdens de G7-top in Évian-les-Bains dat Syrië wat hem betreft de strijd tegen Hezbollah in Libanon zou kunnen overnemen. "Want om eerlijk te zijn denk ik dat zij het beter zouden doen."
5 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later op dinsdag een ontmoeting te hebben met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. De twee leiders zijn in Frankrijk voor een G7-top.
5 uur geleden