Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordgroei Chinese economie: toename van 18,3 procent

Recordgroei Chinese economie: toename van 18,3 procent

PEKING (ANP/DPA) - De Chinese economie lijkt de coronacrisis grotendeels te hebben overwonnen en begon het nieuwe jaar met een recordgroei. De op een na grootste economie van de wereld groeide het eerste kwartaal met 18,3 procent in vergelijking met de eerste drie maanden van 2020. Het is de grootste toename sinds het land ruim dertig jaar geleden is begonnen met het bijhouden van de kwartaalcijfers.

De ongewoon sterke groei is te verklaren door het feit dat de Chinese economie begin vorig jaar instortte door de coronapandemie. Op dat moment lag het land enkele weken bijna stil. De Chinese regering voerde een "nul-covid-strategie". Een rigoureuze lockdown en strikte toegangscontroles zorgden ervoor dat, afgezien van kleine lokale uitbraken, sinds een jaar slechts weinig nieuwe coronagevallen zijn geregistreerd. Sindsdien is de economie aan het herstellen.

Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) schat dat de economie dit jaar met nog eens 8,1 procent zou kunnen groeien. De Chinese regering is voorzichtiger en heeft haar officiële groeidoelstelling op het Volkscongres, dat net is afgelopen in Peking, vastgesteld op een waarde van "meer dan 6 procent".

Export

Vooral de sterke buitenlandse handel heeft de Chinese economie onlangs een boost gegeven. De Chinese fabrieken produceren op grote schaal medische goederen zoals coronatests en beschermende mondmaskers die naar andere landen worden geëxporteerd. Ook nieuwe laptops en andere thuiskantoorapparatuur komen vaak uit China.

Net als tijdens de wereldwijde financiële crisis van 2008 helpt China de wereldeconomie een nieuwe impuls te geven. Duitse autofabrikanten en vele andere bedrijven die op de Chinese markt actief zijn, konden zich daar onlangs verheugen op royale winsten.

Meer uit Buitenland

Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

20 minuten geleden
Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

1 uur geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

3 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

4 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

7 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

8 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

8 uur geleden