Recorddrukte voor Reddingsbrigade in 2020
IJMUIDEN (ANP) - De Reddingsbrigade Nederland (KNBRD) moest afgelopen jaar veel vaker in actie komen voor mensen die in problemen waren dan voorgaande jaren. In 2020 registreerde de brigade met 306 reddingen uit levensbedreigende situaties 233 acties meer dan het jaar ervoor (92). Ook werden kinderen en hun ouders of begeleiders veel vaker met elkaar herenigd door lifeguards. Het totale aantal hulpverleningsacties van de reddingsbrigade kwam op 9301, een nieuw record.
Vooral de sterke stroming in muien zorgde er afgelopen zomer voor dat veel vaker recreanten de zee in werden gesleurd, verklaart de Reddingsbrigade Nederland de hoge cijfers. Een recordaantal van 1132 mensen kon afgelopen jaar worden geholpen. Onervarenheid met zwemmen in de zee, maar ook onbekendheid met muien en hoe te handelen als je daarmee te maken krijgt, vormden een groot probleem, stelt de KNBRD.
De organisatie denkt dat het aantal van 1127 vermiste kinderen nog hoger was geweest als de 06-polsbandjescampagne niet zoveel aandacht had gekregen. Bij zo'n honderd posten van reddingsbrigades konden jonge recreanten de polsbandjes krijgen. In 2019 telde de KNBRD 841 vermissingen.
De explosieve toename van hulpacties baart de KNBRD grote zorgen, stelt directeur Koen Breedveld. "Veel Nederlanders kwamen deze zomer naar de kust, waaronder ook die weinig ervaring hebben met zwemmen in zee en die dus in problemen kwamen", zegt hij. De directeur gaat met een nieuw programma ervoor zorgen "dat iedereen vooral kan genieten van het vele water dat Nederland telt". Daarbij krijgen strandvlaggen en publiekscommunicatie prioriteit. De betekenis van de strandvlaggen moet breder bekend worden en het vlaggenprotocol moet overal hetzelfde worden gebruikt. Ook wil de KNBRD het publiek beter bereiken met actuele informatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Zuid-Holland moeten gemeenten nog voor 11.400 extra opvangplekken zorgen voor asielzoekers, meldt de nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA). In de zogenoemde capaciteitsraming heeft hij bekendgemaakt hoeveel opvangplekken elke provincie moet verzorgen. Alle provincies komen samen nog 38.000 plekken tekort, meldde Van den Brinks voorganger Mona Keijzer (BBB) eerder al.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten doet iedere week aangifte van homohaat. Hij krijgt iedere dag bedreigingen binnen vanwege zijn geaardheid, zei hij tijdens de wekelijkse persconferentie met de premier.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) wil dat zijn bewindspersonen voortaan beter nadenken voordat ze iets op sociale media zetten. Hij zei dat in reactie op een Instagram-post van minister en partijgenoot Hans Vijlbrief waar ophef over is ontstaan.
5 uur geleden