Recordboete Australische club voor supportersgeweld
MELBOURNE (ANP) - Melbourne Victory heeft de hoogste boete ooit gekregen in het Australische betaald voetbal voor supportersgeweld. De club moet 550.000 Australische dollars, omgerekend ruim 350.000 euro, betalen. Er dreigt ook nog eens tien punten aftrek voor de club uit de A-League, de hoogste divisie.
De straf is het gevolg van een invasie van supporters op het veld tijdens de wedstrijd vorige maand tegen stadgenoot Melbourne City. Fans van Melbourne Victory stormden het veld op en vielen spelers aan. City-doelman Tom Glover kreeg een emmer met zand in zijn gezicht geslingerd. De keeper liep daarbij een hersenschudding op. De scheidsrechter en een cameraman raakten eveneens gewond.
Directeur James Johnson van de Australische voetbalbond beschreef de gebeurtenissen als de ergste die het Australische voetbal ooit hebben meegemaakt. "Football Australia heeft vastgesteld dat Melbourne Victory door het onvergeeflijke gedrag van vele individuen onze regels en voorschriften ernstig heeft overtreden", zei hij. "De sancties die we hebben opgelegd, zijn de zwaarste in het bestaan van de A-League. Deze sancties weerspiegelen onze wens om dit gedrag, en degenen die het in stand houden, uit onze sport te verwijderen."
Zeventien supporters hebben een stadionverbod gekregen, van wie drie een levenslang verbod. Het duel werd na de veldbestorming gestaakt bij een 1-0-voorsprong van Melbourne City. De wedstrijd wordt in april uitgespeeld, aldus de bond.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jeremiah St. Juste mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard. De verdediger heeft een blessure aan een scheenbeen. Hij viel afgelopen zondag geblesseerd uit in het uitduel met PSV.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi traint weer mee met de selectie van PSV. Dat vertelde trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar het Eredivisieduel met Willem II. De 23-jarige spits is op de weg terug van een blessure. De training later op vrijdag moet uitwijzen of hij zaterdag tegen de hekkensluiter zijn rentree kan maken.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Thomas van den Belt begint zondag met FC Twente aan de uitwedstrijd tegen Excelsior. De middenvelder vervangt Daouda Weidmann, die een schorsing moet uitzitten voor de rode kaart die hij afgelopen zondag kreeg in het uitduel met AZ.
6 uur geleden