Recordboete Australische club voor supportersgeweld
MELBOURNE (ANP) - Melbourne Victory heeft de hoogste boete ooit gekregen in het Australische betaald voetbal voor supportersgeweld. De club moet 550.000 Australische dollars, omgerekend ruim 350.000 euro, betalen. Er dreigt ook nog eens tien punten aftrek voor de club uit de A-League, de hoogste divisie.
De straf is het gevolg van een invasie van supporters op het veld tijdens de wedstrijd vorige maand tegen stadgenoot Melbourne City. Fans van Melbourne Victory stormden het veld op en vielen spelers aan. City-doelman Tom Glover kreeg een emmer met zand in zijn gezicht geslingerd. De keeper liep daarbij een hersenschudding op. De scheidsrechter en een cameraman raakten eveneens gewond.
Directeur James Johnson van de Australische voetbalbond beschreef de gebeurtenissen als de ergste die het Australische voetbal ooit hebben meegemaakt. "Football Australia heeft vastgesteld dat Melbourne Victory door het onvergeeflijke gedrag van vele individuen onze regels en voorschriften ernstig heeft overtreden", zei hij. "De sancties die we hebben opgelegd, zijn de zwaarste in het bestaan van de A-League. Deze sancties weerspiegelen onze wens om dit gedrag, en degenen die het in stand houden, uit onze sport te verwijderen."
Zeventien supporters hebben een stadionverbod gekregen, van wie drie een levenslang verbod. Het duel werd na de veldbestorming gestaakt bij een 1-0-voorsprong van Melbourne City. De wedstrijd wordt in april uitgespeeld, aldus de bond.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA spreekt opnieuw van "een doelbewuste poging om het gezag van FIFA en haar voorzitter te ondermijnen". De bond reageert daarmee op een rectificatie van de Engelse krant The Times naar aanleiding van berichtgeving van vorige week over het salaris van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De krant meldde dat de Zwitser een tweede salaris zou hebben ontvangen van de Amerikaanse entiteit die door de FIFA was opgericht voor de organisatie van het WK van afgelopen zomer. Die betaling zou niet in het financiële verslag van de voetbalbond staan.
10 uur geledenPORTO (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is "trots" op zijn ploeg na de 1-0-overwinning tegen FC Porto in de Champions League. Dat zei de trainer na afloop van het duel in Portugal tegen Ziggo Sport. "Ik vond dat we goed speelden", aldus Bosz. Het was de eerste overwinning dit Champions League-seizoen voor de kampioen van Nederland.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Champions League gewonnen van FC Barcelona. In Parijs werd het 4-2 voor de winnaars van de afgelopen twee edities van het Europese clubtoernooi. Het was voor Barcelona de eerste nederlaag van het seizoen.
23 uur geleden