Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal werkenden verliest baan in tweede kwartaal

Recordaantal werkenden verliest baan in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Bijna 340.000 mensen in Nederland werden van het eerste op het tweede kwartaal werkloos of verlieten (tijdelijk) de arbeidsmarkt. Dat is een record, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De afname was het grootst in bedrijfseconomische en administratieve beroepen, zoals receptionisten, dienstverlenende beroepen, waaronder personeel in de horeca valt, en beroepen in transport en logistiek, zoals taxichauffeurs.

Tegelijkertijd vonden 208.000 mensen die drie maanden eerder nog geen werk hadden een baan in het tweede kwartaal. In totaal nam het aantal mensen met betaald werk dus af met 132.000. Doorgaans stijgt het aantal werkenden juist in het tweede kwartaal, aldus het CBS.

Van de mensen die in het tweede kwartaal geen werk meer hadden, volgden 129.000 onderwijs. Van die groep, vaak jongeren met een bijbaan, verloren degenen met een transport- of logistiek beroep het vaakst hun baan. Op de tweede plek staan scholieren of studenten die werkzaam waren als kelner of barpersoneel.

Van de bijna 340.000 baanverlaters waren er 175.000 man en 163.000 vrouw. In de transport- en logistieke beroepen ging het voor het merendeel om mannen, in de zorg- en welzijnsberoepen waren de vrouwelijke baanverlaters oververtegenwoordigd.

Meer uit Financieel

Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

38 minuten geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en regio zijn de risico's te groot geworden.

1 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

1 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

1 uur geleden
Air France schort vluchten naar Cuba op door brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.

1 uur geleden
Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

2 uur geleden