Recordaantal vrachtwagens in Westerscheldetunnel door blokkades
HOEK (ANP) - Door de boerenblokkades van grensovergangen met België is er vrijdagmiddag tot 16.45 uur een recordaantal van 5300 vrachtwagens door de Westerscheldetunnel gereden. Het vorige record dateert van 14 december vorig jaar. Toen waren er over de hele dag gerekend bijna 4300 passages van vrachtwagens door de tunnel die Zuid-Beveland met Zeeuws-Vlaanderen verbindt, meldt een woordvoerder van de Westerscheldetunnel.
Hij liet weten dat het totale verkeersaanbod, dus inclusief personenauto's en ander gemotoriseerd verkeer, ongeveer 30 procent hoger is dan gebruikelijk. "We hebben extra personeel ingezet, omdat het de hele dag heel druk is op het tolplein", zegt de woordvoerder. "De files naar de tunnel zijn nu wel opgelost."
De Westerscheldetunnel is in 2003 geopend en uitsluitend bestemd voor wegverkeer. Een rit door de tunnel kost voor een personenauto 5 euro en voor een vrachtwagen 25 euro. Abonnementhouders betalen minder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiële locaties aanwijzen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.
3 uur geleden