Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal vrachtwagens in Westerscheldetunnel door blokkades

Recordaantal vrachtwagens in Westerscheldetunnel door blokkades

HOEK (ANP) - Door de boerenblokkades van grensovergangen met België is er vrijdagmiddag tot 16.45 uur een recordaantal van 5300 vrachtwagens door de Westerscheldetunnel gereden. Het vorige record dateert van 14 december vorig jaar. Toen waren er over de hele dag gerekend bijna 4300 passages van vrachtwagens door de tunnel die Zuid-Beveland met Zeeuws-Vlaanderen verbindt, meldt een woordvoerder van de Westerscheldetunnel.

Hij liet weten dat het totale verkeersaanbod, dus inclusief personenauto's en ander gemotoriseerd verkeer, ongeveer 30 procent hoger is dan gebruikelijk. "We hebben extra personeel ingezet, omdat het de hele dag heel druk is op het tolplein", zegt de woordvoerder. "De files naar de tunnel zijn nu wel opgelost."

De Westerscheldetunnel is in 2003 geopend en uitsluitend bestemd voor wegverkeer. Een rit door de tunnel kost voor een personenauto 5 euro en voor een vrachtwagen 25 euro. Abonnementhouders betalen minder.

Meer uit Binnenland

OM vindt dat noodknop op Stint had moeten blijven

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.

30 minuten geleden
Meer dierenleed dan ooit door vuurwerk, vreest Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - De jaarwisseling kan bijzonder zwaar worden voor dieren omdat mensen voor het laatst consumentenvuurwerk mogen afsteken, vreest de Dierenbescherming. De organisatie is bang "dat mensen het er bij die laatste keer nog even flink van zullen nemen". Dit zou kunnen leiden tot "meer dierenleed dan ooit".

42 minuten geleden
Oppositie Curaçao wil dat premier luchtruim beschermt

WILLEMSTAD (ANP) - De oppositie in Curaçao wil dat premier Gilmar 'Pik' Pisas optreedt om het luchtruim boven het land te beschermen. Parlementariër Giselle Mc William, leider van de oppositiepartij MAN-PIN, vindt dat Pisas de Verenigde Staten en Venezuela moet dwingen "om ons luchtruim en grondgebied te respecteren".

1 uur geleden
Stint had volgens OM al ruim een jaar problemen met gashendel

DEN BOSCH (ANP) - De Stint had al sinds mei 2017 problemen met de gashendel, die door een gebroken terugkeerveer kon blijven hangen. Daardoor kon de elektrische bolderkar blijven doorrijden bij het afremmen. Stint-ontwerper Peter Noorlander bagatelliseerde het probleem door te doen alsof het minder vaak voorkwam, zei de officier van justitie maandag in de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch.

1 uur geleden
Reuzensprong voor Marco Borsato in Top 2000 na vrijspraak

HILVERSUM (ANP) - Marco Borsato maakt een reuzensprong in de Top 2000 nu hij is vrijgesproken van ontucht. De vijf liedjes die het meest zijn gestegen, zijn allemaal van hem, en allemaal gaan ze meer dan duizend plekken omhoog. Zo stijgt het lied Zij van plaats 1566 naar 116.

2 uur geleden
Concertgebouw in Amsterdam beklad met rode verf

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is maandagochtend rond 06.30 uur beklad met rode verf. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Parool. De woordvoerder zegt maandagmiddag dat de verf is verwijderd.

2 uur geleden
Nederlander gewond geraakt door aanslag Australië

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands persoon is gewond geraakt tijdens de aanslag bij het Australische Bondi Beach op zondag. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De persoon heeft een dubbele nationaliteit; naast de Nederlandse is onbekend welke andere nationaliteit de persoon bezit.

3 uur geleden