Recordaantal toeschouwers bij Australische rugbywedstrijd
BRISBANE (ANP) - Een wedstrijd tussen de rugbyteams van de Australische deelstaten Queensland en New South Wales heeft een recordaantal toeschouwers getrokken sinds de wereldwijde coronapandemie. Woensdagnacht (lokale tijd) zagen bijna 50.000 fans hoe Queensland wist te winnen met 20-14.
Het Lang Park stadion in Brisbane heeft een maximale capaciteit van 52.500 zitplaatsen, en zat dus bijna helemaal vol. De autoriteiten van Queensland hieven vorige week de beperking van de stadioncapaciteit op, die op 75 procent lag. "Er is geen beter rugbystadion dan Lang Park, dank je wel Queensland", jubelde rugbyer van het winnende Queensland Cameron Munster. "Het publiek is geweldig. Deze is voor jullie."
Het aantal dagelijkse coronabesmettingen ligt in Australië sinds september zeer laag. Vooral de noordoostelijke staat Queensland, waarvan Brisbane de hoofdstad is, is al weken zo goed als coronavrij. Na de landelijke lockdown zijn toeschouwers bij de meeste sportevenementen weer welkom. In sommige staten is nog wel sprake van een beperkte stadioncapaciteit.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
25 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
32 minuten geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.
33 minuten geledenSAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.
34 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.
1 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissters Kateřina Siniaková en Taylor Townsend hebben zondag de titel bij het dubbelspel op Roland Garros veroverd. Het Tsjechisch-Amerikaanse duo was in de finale in twee sets te sterk voor Anna Danilina uit Kazachstan en Aleksandra Krunić uit Servië: 6-2 7-5.
2 uur geleden