Recordaantal toeristen in Wenen vorig jaar
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse hoofdstad Wenen werd vorig jaar bezocht door een recordaantal toeristen. Volgens het toerismebureau WienTourismus waren er 18,9 miljoen overnachtingen door toeristen in bijvoorbeeld hotels en pensions in de stad, een toename van 9 procent vergeleken met een jaar eerder.
WienTourismus spreekt van het succesvolste jaar voor het Weense stadstoerisme sinds het begin van de metingen. De omzet voor toeristenaccommodaties in Wenen bereikte daarbij een maand voor het einde van het jaar al het niveau van ruim 1,2 miljard euro uit 2023, aldus het bureau.
De grootste groep toeristen in Wenen komt uit buurland Duitsland. Maar ook toeristen uit de Verenigde Staten, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kwamen vaak op bezoek. Verder gaan ook veel Oostenrijkers zelf op bezoek in hun hoofdstad. Er waren wel minder gasten uit Japan en China dan een jaar eerder.
Wenen telt meer dan 430 hotels en pensions. Om aan de grote vraag te voldoen, is het aantal beschikbare bedden uitgebreid. Dat zijn er nu meer dan voor de coronapandemie. Wenen rekent op verdere groei en zegt ook dat de vele culturele bezienswaardigheden in de stad een koopkrachtig publiek aanspreken.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
35 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
49 minuten geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
2 uur geleden