Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal toeristen in Wenen vorig jaar

Recordaantal toeristen in Wenen vorig jaar

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse hoofdstad Wenen werd vorig jaar bezocht door een recordaantal toeristen. Volgens het toerismebureau WienTourismus waren er 18,9 miljoen overnachtingen door toeristen in bijvoorbeeld hotels en pensions in de stad, een toename van 9 procent vergeleken met een jaar eerder.

WienTourismus spreekt van het succesvolste jaar voor het Weense stadstoerisme sinds het begin van de metingen. De omzet voor toeristenaccommodaties in Wenen bereikte daarbij een maand voor het einde van het jaar al het niveau van ruim 1,2 miljard euro uit 2023, aldus het bureau.

De grootste groep toeristen in Wenen komt uit buurland Duitsland. Maar ook toeristen uit de Verenigde Staten, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kwamen vaak op bezoek. Verder gaan ook veel Oostenrijkers zelf op bezoek in hun hoofdstad. Er waren wel minder gasten uit Japan en China dan een jaar eerder.

Wenen telt meer dan 430 hotels en pensions. Om aan de grote vraag te voldoen, is het aantal beschikbare bedden uitgebreid. Dat zijn er nu meer dan voor de coronapandemie. Wenen rekent op verdere groei en zegt ook dat de vele culturele bezienswaardigheden in de stad een koopkrachtig publiek aanspreken.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

1 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

3 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

4 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

5 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

17 uur geleden