Recordaantal toeristen in Wenen vorig jaar
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse hoofdstad Wenen werd vorig jaar bezocht door een recordaantal toeristen. Volgens het toerismebureau WienTourismus waren er 18,9 miljoen overnachtingen door toeristen in bijvoorbeeld hotels en pensions in de stad, een toename van 9 procent vergeleken met een jaar eerder.
WienTourismus spreekt van het succesvolste jaar voor het Weense stadstoerisme sinds het begin van de metingen. De omzet voor toeristenaccommodaties in Wenen bereikte daarbij een maand voor het einde van het jaar al het niveau van ruim 1,2 miljard euro uit 2023, aldus het bureau.
De grootste groep toeristen in Wenen komt uit buurland Duitsland. Maar ook toeristen uit de Verenigde Staten, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kwamen vaak op bezoek. Verder gaan ook veel Oostenrijkers zelf op bezoek in hun hoofdstad. Er waren wel minder gasten uit Japan en China dan een jaar eerder.
Wenen telt meer dan 430 hotels en pensions. Om aan de grote vraag te voldoen, is het aantal beschikbare bedden uitgebreid. Dat zijn er nu meer dan voor de coronapandemie. Wenen rekent op verdere groei en zegt ook dat de vele culturele bezienswaardigheden in de stad een koopkrachtig publiek aanspreken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
2 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
6 uur geleden