Recordaantal toeristen in Wenen vorig jaar
WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse hoofdstad Wenen werd vorig jaar bezocht door een recordaantal toeristen. Volgens het toerismebureau WienTourismus waren er 18,9 miljoen overnachtingen door toeristen in bijvoorbeeld hotels en pensions in de stad, een toename van 9 procent vergeleken met een jaar eerder.
WienTourismus spreekt van het succesvolste jaar voor het Weense stadstoerisme sinds het begin van de metingen. De omzet voor toeristenaccommodaties in Wenen bereikte daarbij een maand voor het einde van het jaar al het niveau van ruim 1,2 miljard euro uit 2023, aldus het bureau.
De grootste groep toeristen in Wenen komt uit buurland Duitsland. Maar ook toeristen uit de Verenigde Staten, Italië, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kwamen vaak op bezoek. Verder gaan ook veel Oostenrijkers zelf op bezoek in hun hoofdstad. Er waren wel minder gasten uit Japan en China dan een jaar eerder.
Wenen telt meer dan 430 hotels en pensions. Om aan de grote vraag te voldoen, is het aantal beschikbare bedden uitgebreid. Dat zijn er nu meer dan voor de coronapandemie. Wenen rekent op verdere groei en zegt ook dat de vele culturele bezienswaardigheden in de stad een koopkrachtig publiek aanspreken.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
10 uur geleden