Recordaantal sollicitanten bij Belgische federale overheid
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale Belgische overheid kreeg in 2021 ruim veertien keer meer sollicitaties dan er banen waren. Op 7308 vacatures reageerden vorig jaar 104.163 personen. Net als in Nederland krijgen in Belgiƫ veel werkgevers hun openstaande vacatures nauwelijks ingevuld, maar daar heeft de overheid geen last van. "Nog nooit eerder was de federale overheid als werkgever zo populair", zegt vicepremier en minister van Ambtenarenzaken Petra De Sutter.
Het aantal sollicitanten was vorig jaar op het hoogste niveau sinds 2017. De redenen voor de populariteit van een baan als ambtenaar zijn "de maatschappelijke meerwaarde van de baan, jobinhoud en de werkzekerheid", stelt de directeur-generaal Rekrutering en Ontwikkeling. Banen bij de telefonische hulpcentrales van politie, brandweer en ambulance, die vroeger moeite hadden mensen aan te trekken, raken nu juist vlot gevuld.
Volgens De Sutter speelt de cruciale en zichtbare rol van de federale overheid tijdens de coronacrisis mede een rol in de aantrekkingskracht bij werkzoekenden. "Dat verheugt me, want werken voor de overheid betekent het algemeen belang vooropstellen en mee je schouders zetten onder onze samenleving."
Vorig jaar solliciteerden meer vrouwen (56 procent) dan mannen (44 procent) en identificeerden 150 kandidaten zich met X. De Sutter, die in 2020 als eerste transgender minister de primeur had in de EU, wil graag meer diversiteit in het ambtenarenkorps. "Ons ambtenarenkorps moet een afspiegeling zijn van de diversiteit in onze samenleving", stelt ze. Het aantal sollicitanten dat aangeeft een migratieachtergrond te hebben, is sinds 2019 al verdubbeld tot 30.835.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
4 uur geleden