Recordaantal sollicitanten bij Belgische federale overheid
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale Belgische overheid kreeg in 2021 ruim veertien keer meer sollicitaties dan er banen waren. Op 7308 vacatures reageerden vorig jaar 104.163 personen. Net als in Nederland krijgen in België veel werkgevers hun openstaande vacatures nauwelijks ingevuld, maar daar heeft de overheid geen last van. "Nog nooit eerder was de federale overheid als werkgever zo populair", zegt vicepremier en minister van Ambtenarenzaken Petra De Sutter.
Het aantal sollicitanten was vorig jaar op het hoogste niveau sinds 2017. De redenen voor de populariteit van een baan als ambtenaar zijn "de maatschappelijke meerwaarde van de baan, jobinhoud en de werkzekerheid", stelt de directeur-generaal Rekrutering en Ontwikkeling. Banen bij de telefonische hulpcentrales van politie, brandweer en ambulance, die vroeger moeite hadden mensen aan te trekken, raken nu juist vlot gevuld.
Volgens De Sutter speelt de cruciale en zichtbare rol van de federale overheid tijdens de coronacrisis mede een rol in de aantrekkingskracht bij werkzoekenden. "Dat verheugt me, want werken voor de overheid betekent het algemeen belang vooropstellen en mee je schouders zetten onder onze samenleving."
Vorig jaar solliciteerden meer vrouwen (56 procent) dan mannen (44 procent) en identificeerden 150 kandidaten zich met X. De Sutter, die in 2020 als eerste transgender minister de primeur had in de EU, wil graag meer diversiteit in het ambtenarenkorps. "Ons ambtenarenkorps moet een afspiegeling zijn van de diversiteit in onze samenleving", stelt ze. Het aantal sollicitanten dat aangeeft een migratieachtergrond te hebben, is sinds 2019 al verdubbeld tot 30.835.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
45 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.
57 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.
3 uur geleden