Recordaantal sollicitanten bij Belgische federale overheid
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale Belgische overheid kreeg in 2021 ruim veertien keer meer sollicitaties dan er banen waren. Op 7308 vacatures reageerden vorig jaar 104.163 personen. Net als in Nederland krijgen in België veel werkgevers hun openstaande vacatures nauwelijks ingevuld, maar daar heeft de overheid geen last van. "Nog nooit eerder was de federale overheid als werkgever zo populair", zegt vicepremier en minister van Ambtenarenzaken Petra De Sutter.
Het aantal sollicitanten was vorig jaar op het hoogste niveau sinds 2017. De redenen voor de populariteit van een baan als ambtenaar zijn "de maatschappelijke meerwaarde van de baan, jobinhoud en de werkzekerheid", stelt de directeur-generaal Rekrutering en Ontwikkeling. Banen bij de telefonische hulpcentrales van politie, brandweer en ambulance, die vroeger moeite hadden mensen aan te trekken, raken nu juist vlot gevuld.
Volgens De Sutter speelt de cruciale en zichtbare rol van de federale overheid tijdens de coronacrisis mede een rol in de aantrekkingskracht bij werkzoekenden. "Dat verheugt me, want werken voor de overheid betekent het algemeen belang vooropstellen en mee je schouders zetten onder onze samenleving."
Vorig jaar solliciteerden meer vrouwen (56 procent) dan mannen (44 procent) en identificeerden 150 kandidaten zich met X. De Sutter, die in 2020 als eerste transgender minister de primeur had in de EU, wil graag meer diversiteit in het ambtenarenkorps. "Ons ambtenarenkorps moet een afspiegeling zijn van de diversiteit in onze samenleving", stelt ze. Het aantal sollicitanten dat aangeeft een migratieachtergrond te hebben, is sinds 2019 al verdubbeld tot 30.835.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
15 uur geleden