Recordaantal reizigers voorzien in China voor Chinees Nieuwjaar
BEIJING (ANP/AFP) - Op treinstations en vliegvelden in China is het dit weekeinde druk in verband met het aankomende Chinese Nieuwjaar. Veel Chinezen uit steden als Beijing en Shanghai gaan elk jaar terug naar hun geboortegrond om de feestdagen met familie door te brengen. Dit keer wordt een recordaantal reizigers verwacht.
Vooral zaterdag was het erg druk. De Chinese spoorwegen noemden dat de piekdag. Een journalist van het Franse persbureau AFP zag die dag duizenden reizigers in dikke jassen en met koffers op een druk station in Beijing. Velen droegen mondkapjes om niets op te lopen in de volle treinen.
Het Chinese nieuwe jaar, het Jaar van de Slang, begint woensdag. Maar de festiviteiten duren veel langer. Chinezen hebben in totaal acht opeenvolgende vrije dagen. Veel fabrieken zijn al gesloten voor de vakantie.
Verdubbeling
Het Chinese ministerie van Transport heeft laten weten deze nieuwjaarsperiode te rekenen op 510 miljoen treinreizen en 90 miljoen vliegreizen. Dat zou meer dan een verdubbeling zijn ten opzichte van twee jaar terug.
Wanneer echter wordt gekeken naar een periode van veertig dagen voor, tijdens en na de feestdagen, worden - met alle vervoersmiddelen samen - volgens staatspersbureau Xinhua waarschijnlijk zelfs 9 miljard reizen gemaakt tussen verschillende provincies.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
26 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
8 uur geleden