Recordaantal reizigers voorzien in China voor Chinees Nieuwjaar
BEIJING (ANP/AFP) - Op treinstations en vliegvelden in China is het dit weekeinde druk in verband met het aankomende Chinese Nieuwjaar. Veel Chinezen uit steden als Beijing en Shanghai gaan elk jaar terug naar hun geboortegrond om de feestdagen met familie door te brengen. Dit keer wordt een recordaantal reizigers verwacht.
Vooral zaterdag was het erg druk. De Chinese spoorwegen noemden dat de piekdag. Een journalist van het Franse persbureau AFP zag die dag duizenden reizigers in dikke jassen en met koffers op een druk station in Beijing. Velen droegen mondkapjes om niets op te lopen in de volle treinen.
Het Chinese nieuwe jaar, het Jaar van de Slang, begint woensdag. Maar de festiviteiten duren veel langer. Chinezen hebben in totaal acht opeenvolgende vrije dagen. Veel fabrieken zijn al gesloten voor de vakantie.
Verdubbeling
Het Chinese ministerie van Transport heeft laten weten deze nieuwjaarsperiode te rekenen op 510 miljoen treinreizen en 90 miljoen vliegreizen. Dat zou meer dan een verdubbeling zijn ten opzichte van twee jaar terug.
Wanneer echter wordt gekeken naar een periode van veertig dagen voor, tijdens en na de feestdagen, worden - met alle vervoersmiddelen samen - volgens staatspersbureau Xinhua waarschijnlijk zelfs 9 miljard reizen gemaakt tussen verschillende provincies.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - De financiƫle opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
3 uur geledenPOTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
6 uur geleden