Recordaantal reizigers voorzien in China voor Chinees Nieuwjaar
BEIJING (ANP/AFP) - Op treinstations en vliegvelden in China is het dit weekeinde druk in verband met het aankomende Chinese Nieuwjaar. Veel Chinezen uit steden als Beijing en Shanghai gaan elk jaar terug naar hun geboortegrond om de feestdagen met familie door te brengen. Dit keer wordt een recordaantal reizigers verwacht.
Vooral zaterdag was het erg druk. De Chinese spoorwegen noemden dat de piekdag. Een journalist van het Franse persbureau AFP zag die dag duizenden reizigers in dikke jassen en met koffers op een druk station in Beijing. Velen droegen mondkapjes om niets op te lopen in de volle treinen.
Het Chinese nieuwe jaar, het Jaar van de Slang, begint woensdag. Maar de festiviteiten duren veel langer. Chinezen hebben in totaal acht opeenvolgende vrije dagen. Veel fabrieken zijn al gesloten voor de vakantie.
Verdubbeling
Het Chinese ministerie van Transport heeft laten weten deze nieuwjaarsperiode te rekenen op 510 miljoen treinreizen en 90 miljoen vliegreizen. Dat zou meer dan een verdubbeling zijn ten opzichte van twee jaar terug.
Wanneer echter wordt gekeken naar een periode van veertig dagen voor, tijdens en na de feestdagen, worden - met alle vervoersmiddelen samen - volgens staatspersbureau Xinhua waarschijnlijk zelfs 9 miljard reizen gemaakt tussen verschillende provincies.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.
27 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.
32 minuten geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
2 uur geleden