Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal reizigers voorzien in China voor Chinees Nieuwjaar

Recordaantal reizigers voorzien in China voor Chinees Nieuwjaar

BEIJING (ANP/AFP) - Op treinstations en vliegvelden in China is het dit weekeinde druk in verband met het aankomende Chinese Nieuwjaar. Veel Chinezen uit steden als Beijing en Shanghai gaan elk jaar terug naar hun geboortegrond om de feestdagen met familie door te brengen. Dit keer wordt een recordaantal reizigers verwacht.

Vooral zaterdag was het erg druk. De Chinese spoorwegen noemden dat de piekdag. Een journalist van het Franse persbureau AFP zag die dag duizenden reizigers in dikke jassen en met koffers op een druk station in Beijing. Velen droegen mondkapjes om niets op te lopen in de volle treinen.

Het Chinese nieuwe jaar, het Jaar van de Slang, begint woensdag. Maar de festiviteiten duren veel langer. Chinezen hebben in totaal acht opeenvolgende vrije dagen. Veel fabrieken zijn al gesloten voor de vakantie.

Verdubbeling

Het Chinese ministerie van Transport heeft laten weten deze nieuwjaarsperiode te rekenen op 510 miljoen treinreizen en 90 miljoen vliegreizen. Dat zou meer dan een verdubbeling zijn ten opzichte van twee jaar terug.

Wanneer echter wordt gekeken naar een periode van veertig dagen voor, tijdens en na de feestdagen, worden - met alle vervoersmiddelen samen - volgens staatspersbureau Xinhua waarschijnlijk zelfs 9 miljard reizen gemaakt tussen verschillende provincies.

Meer uit Financieel

AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

56 minuten geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

1 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

2 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

2 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiƫn bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

3 uur geleden
Groeispurt voor windenergie op land in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.

4 uur geleden
Chiptoeleveranciers stijgen op Wall Street na resultaten TSMC

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.

5 uur geleden