Recordaantal positieve tests in Zuid-Limburg
MAASTRICHT (ANP) - De corona-epidemie in Nederland blijft records breken, met name in Limburg, de grootste brandhaard van het land. In de afgelopen dag zijn in Zuid-Limburg 1535 positieve tests geregistreerd. Omgerekend komt dat neer op 258,3 bevestigde besmettingen op elke 100.000 mensen. Nog nooit had welke regio dan ook naar verhouding zo veel gevallen.
Het oude record heeft slechts een dag standgehouden. Op woensdag waren er 1146 positieve tests uit het heuvelland, omgerekend 192,8 op elke 100.000 inwoners. In de afgelopen zeven dagen zijn 1103 op 100.000 mensen in Zuid-Limburg positief getest, oftewel 1 op elke 90 inwoners.
Amsterdam-Amstelland had lang het Nederlandse record in handen. Op 11 juli waren er in en rond de hoofdstad 1611 positieve tests, oftewel 150,3 per 100.000. In de afgelopen dagen hebben de 25 veiligheidsregio's dat aantal in totaal twintig keer overtroffen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De euthanasiebrief met daarop de namen van alle veertien ondertekenaars in de zaak rond de 17-jarige Milou Verhoof, wordt aan de ouders verstrekt. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdagochtend bepaald, nadat de ouders van de in 2023 overleden Milou in een kort geding om de openbaring hadden gevraagd.
42 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel voor een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
9 uur geleden