Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal positieve tests in Zuid-Limburg

Recordaantal positieve tests in Zuid-Limburg

MAASTRICHT (ANP) - De corona-epidemie in Nederland blijft records breken, met name in Limburg, de grootste brandhaard van het land. In de afgelopen dag zijn in Zuid-Limburg 1535 positieve tests geregistreerd. Omgerekend komt dat neer op 258,3 bevestigde besmettingen op elke 100.000 mensen. Nog nooit had welke regio dan ook naar verhouding zo veel gevallen.

Het oude record heeft slechts een dag standgehouden. Op woensdag waren er 1146 positieve tests uit het heuvelland, omgerekend 192,8 op elke 100.000 inwoners. In de afgelopen zeven dagen zijn 1103 op 100.000 mensen in Zuid-Limburg positief getest, oftewel 1 op elke 90 inwoners.

Amsterdam-Amstelland had lang het Nederlandse record in handen. Op 11 juli waren er in en rond de hoofdstad 1611 positieve tests, oftewel 150,3 per 100.000. In de afgelopen dagen hebben de 25 veiligheidsregio's dat aantal in totaal twintig keer overtroffen.

Meer uit Binnenland

VWOV: helft werknemers wil meedoen aan staking streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De helft van de werknemers in het streekvervoer is woensdag bereid om mee te doen met de aangekondigde staking. Dat meldt werkgeversorganisatie VWOV. Een woordvoerster stelt daarbij dat de verschillen per regio wel groot zijn. De 50 procent stakingsbereidheid is volgens haar een landelijk gemiddelde.

52 minuten geleden
NIOD: seksueel geweld tegen vrouwen om relatie met Duitser na WO2

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwen die tijdens de bezetting een relatie met een Duitser hadden, of van collaboratie werden verdacht, hadden na de oorlog te maken met ernstig seksueel geweld. Dit blijkt volgens het Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies (NIOD) uit verhoorverslagen uit 1950 van een onderzoek voor de Parlementaire Enquête Regeringsbeleid 1940-1945.

57 minuten geleden
Arriva: geen treinen in Limburg, nauwelijks bussen in Brabant

HEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.

2 uur geleden
Onderzoek: ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees

WAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.

2 uur geleden
Jetten: akkoord over ICC met VS wordt niet makkelijk

DEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.

11 uur geleden
IND blij dat dwangsommen asielzoekers verleden tijd zijn

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.

11 uur geleden
Groningen vangt extra vluchtelingen op

GRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.

12 uur geleden