Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal positieve tests in Zuid-Limburg

Recordaantal positieve tests in Zuid-Limburg

MAASTRICHT (ANP) - De corona-epidemie in Nederland blijft records breken, met name in Limburg, de grootste brandhaard van het land. In de afgelopen dag zijn in Zuid-Limburg 1535 positieve tests geregistreerd. Omgerekend komt dat neer op 258,3 bevestigde besmettingen op elke 100.000 mensen. Nog nooit had welke regio dan ook naar verhouding zo veel gevallen.

Het oude record heeft slechts een dag standgehouden. Op woensdag waren er 1146 positieve tests uit het heuvelland, omgerekend 192,8 op elke 100.000 inwoners. In de afgelopen zeven dagen zijn 1103 op 100.000 mensen in Zuid-Limburg positief getest, oftewel 1 op elke 90 inwoners.

Amsterdam-Amstelland had lang het Nederlandse record in handen. Op 11 juli waren er in en rond de hoofdstad 1611 positieve tests, oftewel 150,3 per 100.000. In de afgelopen dagen hebben de 25 veiligheidsregio's dat aantal in totaal twintig keer overtroffen.

Meer uit Binnenland

Vakbonden gaan vrijdag acties in streekvervoer aankondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV gaan vrijdag acties in het streekvervoer aankondigen omdat een ultimatum aan de werkgevers over cao-onderhandelingen is verlopen. De bonden hadden gezegd dat als er geen gehoor zou worden gegeven aan dat ultimatum, er vanaf de week van 12 oktober acties zouden komen.

28 minuten geleden
Rente op studielening omhoog voor kwart miljoen oud-studenten

DEN HAAG (ANP) - De rente op studieleningen gaat volgend jaar met bijna een procentpunt omhoog tot 3,28 procent voor oud-studenten die de lening binnen vijftien jaar moeten terugbetalen. Voor studenten die er 35 jaar voor hebben, gaat de rente 0,37 procentpunt omhoog tot 2,7 procent. In totaal gaat de rente voor een kwart miljoen oud-studenten omhoog in 2027.

52 minuten geleden
Tot 6 maanden celstraf voor asielzoeker die uitzetting tegenwerkt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.

4 uur geleden
COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

9 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

14 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

16 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

16 uur geleden