Recordaantal politiek gemotiveerde misdaden in Duitsland in 2021
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal politiek gemotiveerde misdaden in Duitsland is vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Volgens het Duitse Bundeskriminalamt, de nationale recherche, is het aantal zaken met 6 procent gestegen tot 47.303.
De oorzaak van de stijging ligt volgens de recherche bij misdaden die niet kunnen worden aangeduid als links of rechts. De gespannen situatie rond de coronapandemie zou een belangrijke rol spelen.
In Duitsland lopen demonstraties tegen de coronamaatregelen regelmatig uit de hand. Zo vielen maandagavond nog gewonden bij meerdere protesten, onder meer door het gebruik van pepperspray door actievoerders.
Het aantal politiek gemotiveerde misdrijven waarbij geweld wordt gebruikt is juist met 6 procent gedaald ten opzichte van 2020.
De cijfers worden bijgehouden sinds 2001.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
5 uur geleden