Recordaantal politiek gemotiveerde misdaden in Duitsland in 2021
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal politiek gemotiveerde misdaden in Duitsland is vorig jaar tot recordhoogte gestegen. Volgens het Duitse Bundeskriminalamt, de nationale recherche, is het aantal zaken met 6 procent gestegen tot 47.303.
De oorzaak van de stijging ligt volgens de recherche bij misdaden die niet kunnen worden aangeduid als links of rechts. De gespannen situatie rond de coronapandemie zou een belangrijke rol spelen.
In Duitsland lopen demonstraties tegen de coronamaatregelen regelmatig uit de hand. Zo vielen maandagavond nog gewonden bij meerdere protesten, onder meer door het gebruik van pepperspray door actievoerders.
Het aantal politiek gemotiveerde misdrijven waarbij geweld wordt gebruikt is juist met 6 procent gedaald ten opzichte van 2020.
De cijfers worden bijgehouden sinds 2001.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
49 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
3 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
4 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
4 uur geleden