Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal passagiers voor luchthaven Frankfurt

Recordaantal passagiers voor luchthaven Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - De luchthaven van Frankfurt, de grootste van Duitsland, heeft in 2019 voor het eerst meer dan 70 miljoen passagiers verwerkt. In totaal bedroeg het aantal reizigers ruim 70,5 miljoen, een stijging met 1,5 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat maakte luchthavenexploitant Fraport bekend.

In de afgelopen drie jaar zag Frankfurt het aantal passagiers met bijna 10 miljoen toenemen, verklaarde topman Stefan Schulte. Het aantal vliegbewegingen op de luchthaven, dus starts en landingen, was vorig jaar bijna 514.000, een lichte stijging ten opzichte van een jaar eerder. De hoeveelheid verwerkte vracht daalde door de afzwakkende wereldeconomie, aldus Fraport, dat ook uitbater is van vliegvelden in Griekenland, Turkije, Bulgarije en elders in de wereld.

Frankfurt behoort samen met Heathrow in Londen, Charles de Gaulle in Parijs en Schiphol tot de grootste luchthavens van West-Europa. Heathrow verwerkte vorig jaar 80,9 miljoen passagiers, Charles de Gaulle was goed voor 76,2 miljoen reizigers en bij Schiphol ging het om 71,7 miljoen passagiers.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

6 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

8 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

9 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

11 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

11 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

12 uur geleden